13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۰۹:۵۳:۵۴
کد مطلب:  l8CKOVs7
ابلاغ شيوه نامه اجراي « بیستمین برنامه معلم پژوهنده» در سال تحصيلي 96-95 به استان ها

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، « برنامه معلم پژوهنده» از جمله دستاوردهاي مهمي است كه از سوي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، شوراي تحقيقات استان‌ها، مديران و معلمان مورد توجه و حمايت قرار گرفته است. روند صعودي مشاركت معلمان در اين برنامه و شركت گسترده آن‌ها در دوره‌هاي اقدام پژوهی و به تبع آن افزايش كيفيت طرح‌ها و اقبال روزافزون به اهميت تفكر و عمل مبتني بر پژوهش، گواه اين مدعاست. اجراي برنامه «معلم پژوهنده» به معلمان وکارشناسان ودست اندرکاران آموزش وپرورش کمك مي‌كند تا با بهره‌گیری از شيوه‌هاي پژوهشي، نسبت به شناخت مسائل و ابداع روش‌های نوين و موثر در جهت آموزش و يادگيري در كلاس درس ومرکز تصمیم گیری وتصمیم سازی وبرنامه ریزی آموزشی وپرورشی، دقت و حساسيت بيشتري از خود نشان داده، شرايط موجود را بهتر تحليل نمايند . بر اين اساس؛ «شیوه‌نامه اجراي بیستمین برنامه معلم پژوهنده» به منظور اجراي دقيق و هماهنگ و مشاركت فعال معاونت‌ها و سازمان‌های حوزه ستادي، ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها، ادارات آموزش و پرورش مناطق، شهرستان‌ها و گروه‌های آموزشي سراسر كشور ابلاغ مي شود.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، « برنامه معلم پژوهنده» از جمله دستاوردهاي مهمي است كه از سوي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، شوراي تحقيقات استان‌ها، مديران و معلمان مورد توجه و حمايت قرار گرفته است. روند صعودي مشاركت معلمان در اين برنامه و شركت گسترده آن‌ها در دوره‌هاي اقدام پژوهی و به تبع آن افزايش كيفيت طرح‌ها و اقبال روزافزون به اهميت تفكر و عمل مبتني بر پژوهش، گواه اين مدعاست.

اجراي برنامه «معلم پژوهنده» به معلمان وکارشناسان ودست اندرکاران آموزش وپرورش کمك مي‌كند تا با بهره‌گیری از شيوه‌هاي پژوهشي، نسبت به شناخت مسائل و ابداع روش‌های نوين و موثر در جهت آموزش و يادگيري در كلاس درس ومرکز تصمیم گیری وتصمیم سازی وبرنامه ریزی آموزشی وپرورشی، دقت و حساسيت بيشتري از خود نشان داده، شرايط موجود را بهتر تحليل نمايند .

بر اين اساس؛ «شیوه‌نامه اجراي بیستمین برنامه معلم پژوهنده» به منظور اجراي دقيق و هماهنگ و مشاركت فعال معاونت‌ها و سازمان‌های حوزه ستادي، ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها، ادارات آموزش و پرورش مناطق، شهرستان‌ها و گروه‌های آموزشي سراسر كشور ابلاغ مي شود.

به اشتراک بگذارید :