13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۴:۱۳:۱۵
کد مطلب:  M7LbiGz5
در راستای تکریم مقام شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو انجام شد :
حضور گروه مشاوران جوان آموزش و پرورش استان در ایستگاه آتش نشانی 36 مشهد

مشاور جوان مدیر کل اموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : ما در آموزش و پرورش تمام تلاش خود را در جهت رفع برخی مشکلات که به صورت فرهنگی در میان مردم باب شده است انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار پانا از خراسان رضوی داریوش پایسته مشاور جوان مدیر کل اموزش و پرورش خراسان رضوی دیروز درجمع جوانان دربازدید از پایگاه اتش نشانی مشهد گفت: حادثه پلاسکو حادثه ای بسیار اسفناک بود، اما در این حادثه باری دیگر شجاعت و شهامت بزرگمردان آتش نشان در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشته شد تا باری دیگر مدافعان ایرانی الگوی ایثار جهان شوند.
وی در ادامه گفت: شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو در زمینه کاری خود تخصص بالایی داشتند و با علم بر خطر به میدان نبرد ناعادلانه آتش رفتند و این به جز به کام شهادت رفتن نیست،این ایثار بزرگ هیچ گاه در تاریخ ایران اسلامی فراموش نخواهد شد.
وی با اشاره به ناگوار بودن حادثه پلاسکو گفت: این اتفاق حادثه ای بسیار غم انگیز بود اما باعث شد جامعه متوجه برخی از فرهنگ های نادرست خود شود و سعی بر رفع ان در سطح جامعه شود.
وی در پایان با اشاره به تلاش های آموزش و پرورش در راستای حذف برخی فرهنگ های غلط در سطح جامعه گفت: ما در آموزش و پرورش تمام تلاش خود را در جهت رفع برخی مشکلات که به صورت فرهنگی در میان مردم باب شده است انجام خواهیم داد.
رضا قربانی معاون ایستگاه  آتش نشانی مشهد با تقدیر از حضور و همدردی همه جانبه مردم و مسئولین گفت: حضور و همدردی مردم بهترین مرهم بر درد همه ما آتش نشانان است.
وی با اشاره به رشادت های آتش نشان شهید در حادثه پلاسکو گفت: تنها پشتوانه ما در هنگام عملیات یاری خداوند است و همه ما تاکنون  دست پروردگار را در عملیات های خود به خوبی احساس کرده ایم و موفقیت های آتش نشانان از همین یاری نشات می گیرد.
وی در پایان گفت: یکی از بزرگ ترین کمک هایی که مردم می توانند در هنگام حوادث انجام دهند ترک مکان حادثه است و ترویج این مدل همکاری نیازمند فرهنگ سازی است.
در پایان دانش آموزان مشاوران جوان اداره کل اموزش و پرورش خراسان رضوی که به نمایندگی از 1 میلیون دانش اموز استان در این ایستگاه حضور یافتند با تقدیم شاخه گل و لوح تقدیر تلاش های بی شائبه مردان آتش نشانی را ارج نهادند. 

 

به اشتراک بگذارید :