13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۱۲:۲۲:۳۷
کد مطلب:  SuqrsX41
استاندار خراسان رضوی:
حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمادی از استحکام ارزش‌های انقلاب است

استاندار خراسان رضوی در مراسم آغاز دهه مبارک فجر و نواختن زنگ انقلاب که که در میدان شهدای مشهد برگزار شد اظهار داشت : انقلاب نمی‌تواند بایستد و با حرکت زنده است و استقلال، آزادی، عدالت و جمهوری اسلامی بایستی با پیشرفت و توسعه همراه باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی ، علی رضا رشیدیان صبح امروز در مراسم آغاز دهه مبارک فجر که در میدان شهدای مشهد برگزار شد، اظهار داشت: یاد و روزهای دهه فجر یادآور حماسه، شور، شعور و نمایش اتحاد و همدلی ملت و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
وی افزود: این دهه فرصتی برای بازخوانی ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی و یادآوری آنچه بود، آنچه شد، آنچه هست و آنچه باید باشد، است.
استاندار خراسان رضوی با نگاهی تحلیلی به موضوع انقلاب اسلامی، تصریح کرد: پیش از انقلاب ستم‌شاهی، نفوذ و احاطه استکبار به سرکردگی آمریکا در جای‌جای نظام و همه حوزه‌ها فراگیر بود و استقلال در واژگان کشور معنایی نداشت و ظلم و ستم این رژیم در سیاه‌روزهای مردم بیداد می‌کرد اما باایمانی که مردم به ارزش‌های دینی و اعتقادی خود داشتند، اتحاد کلمه در تمامی حرکت‌های مردم مشاهده می‌شد.


رشیدیان ادامه داد: این اتحاد را در راهپیمایی‌های گسترده، در کمک‌رسانی‌ها و تشکیل انجمن‌های مردم یاری، در تبعیت از رهبری و در روحیه ایثار و فداکاری که نشأت گرفته از حرکت امام و ارزش‌های انقلاب بود، می‌توان مشاهده کرد.
وی خاطرنشان کرد: اتحاد و همدلی بین امام و ملت چنان بود که مردم از امام و امام از مردم قائل به جدا شدن نبودند و هرچند امام را از عراق بیرون کردند و مرزهای کویت را بستند و ایشان ناچار به اقامت در فرانسه شدند اما بُعد مسافت ارتباط امام و ملت را نتوانست فاصله بیندازد.
استاندار خراسان رضوی گفت: انقلاب در دهه‌ای پیروز شد که دشمنان قسم‌خورده توطئه‌های زیادی انجام دادند اما انقلاب توانست بدون کمترین خونریزی و جنگ و آتش به پیروزی برسد.
رشیدیان با اشاره به اینکه برای رشد و پیشرفت احتیاج به استمرار فداکاری و اتحاد داریم، افزود: انقلاب نمی‌تواند بایستد و با حرکت زنده است و استقلال، آزادی، عدالت و جمهوری اسلامی بایستی با پیشرفت و توسعه همراه باشد؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نام‌گذاری کردند تکلیف همه در حوزه‌های مختلف تلاش برای پیشرفت و توسعه روزافزون است.


وی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب ارزشی و فرهنگی بود، تصریح کرد: استاد دانشگاهی ۵ هزار و ۶۰۰  شعار انقلابی را مورد تحلیل محتوایی قرار داده است که درنهایت ۸۰ درصد شعارها را با محتوای ارزشی و فرهنگی مبتنی بر آگاهی دانسته است که نشان می‌دهد انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود.


 
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای تداوم خود احتیاج به توسعه فرهنگ و ارزش‌های متعالی فرهنگی و سبک زندگی ایرانی اسلامی داریم اما توجه به ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی به معنای فراموش کردن ابعاد دیگر نبوده و نیست.
رشیدیان گفت: یکی از موضوعات بسیار مهمی که رهبری بر آن تأکیددارند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بود و دولت و دستگاه‌ها باید تلاش کنند در جهت رفاه و آسایش عمومی اقداماتی را پیگیری و اجرایی کنند.
وی دلیل و سند استمرار انقلاب را سه رکن اساسی دانست که همگان باید به آن توجه کنند و افزود: توجه به ایمان و اعتقاد راسخ ملت و به‌خصوص جوانان انقلابی، وحدت و همبستگی همه آحاد ملت، اتحاد ملت زیر ضلع رهبری سه رکن اساسی استمرار انقلاب است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: اتحاد، ایمان و حفظ روحیه اتحاد و همدلی و هم‌قسم شدن دلیلی برای پیشرفت و استقلال است و درواقع سند پیشرفت و استقلال کشور حضور همه آحاد و طبقات مختلف در مناسبت‌های مختلف است که پاسخ منسجمی بر ادامه راه استقلال، امام و شهداست.


رشیدیان با اشاره به یاوه‌گویی‌های رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس تأکید کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمادی از اتحاد و همدلی ملت ایران و استمرار و استحکام ارزش‌های انقلاب است.

به اشتراک بگذارید :