13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۱۳:۲۳:۰۱
کد مطلب:  NcD0zcP0
توسط استاندار خراسان رضوی بیان شد:
آموزش و پرورش ارگانی موثر در ایجاد امنیت ملی

استاندار خراسان رضوی گفت:ایده های آموزش و پرورش باید الگوی دیگر سازمان ها باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی علیرضا رشیدیان در همایش آموزش و پرورش تمام ساحتی، کیفیت و عدالت بر محور تدبیر و امید گفت: خانواده آموزش و پرورش، خانواده بزرگی است و حل معضلات این خانواده نیازمند زمان است.

وی با اشاره به توجه مضاعف دولت به حل و رفع مشکلات معلمان، افزود:به رغم اینکه در سال گذشته کشور با بحران جدی درآمدی مواجه شد اما این وضعیت به هیچ وجه مانع از حرکت کشور در مسیر توسعه نشد زیرا بهره بردن از ظرفیت های درونی را حلال مشکلات میدانیم

وی اظهار کرد: ایده سازی و خلاقیت بخصوص در جامعه نخبه فرهنگیان و معلمان برای ارائه راهکار برای پیشرفت هرچه مطلوب تر امور امری قابل انتظار است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه معلمان میراث داران پیامبران و سازندگان جامعه آینده هر کشور هستند،افزود:نقش آموزش و پرورش در توسعه نقش بی بدیلی است و هرگونه هزینه در این مجموعه، سرمایه گذاری برای تضمین آینده کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه شعار انقلاب اسلامی نیز ریشه در آموزه های دین مبین اسلام دارد، افزود: انقلاب اسلامی به همه ما آموخت که حفظ کرامت، عزت، آزادی و قسط مظروفی است که همه اقدامات در جهت پر کردن این مظروف باید رقم بخورد.

وی با بیان اینکه "ما می توانیم" را امام راحل (ره) به ملت ایران آموخت، بیان کرد:با توجه به قدرت و ثروت شاه ایران و موقعیت ایران در منطقه هیچ کس باور نمی کرد که انقلاب اسلامی با موفقیت به سرانجام برسد اما این مهم بخوبی و در حد کمال محقق شد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایمان به راه امام راحل(ره) ، وحدت کلمه برای پیشرفت،روحیه جهادی و ایثارگری و شهادت طلبی بوده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: راز تداوم عزت و سربلندی ایران در این مصرع" توانا بود ، هر که دانا بود" نهفته است.

وی با بیان اینکه امنیت ملی ایران به نوعی گره خورده به دانایی ما، اظهار کرد: هر چه دانایی ملت و ظرفیت ها و توانمندی های ایرانیان افزایش یابد ،امنیت ملی کشور نیز افزایش می یابد.

وی گفت: بنابراین شاخص ها برای قدرت و امنیت ملی ، توسعه آموزش و پرورش در توسعه اهداف است.

آموزش و پرورش پتانسیل بالایی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی دارد

رشیدیان با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است، اظهار کرد: بدترین تعریف از اقتصاد مقاومتی این است که میزانی تسهیلات تنها به شماری طرح ها و پروژه اختصاص یاید .

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان و فرهنگ غالب در جامعه تبدیل شود و در این زمینه لازم است مراکز علمی و تحقیقاتی به عنوان بیشترین نقش آفرینان فعالیت بیشتری داشته باشند که معلمان و دانش آموزان از بالاترین ظرفیت به منظور فرهنگ سازی گفتمان اقتصاد مقاومتی برخوردار هستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، افزود: باید از این ظرفیت منحصربفرد در جهت معرفی ظرفیت ها و پتانسیل هاهویت اسلامی به منظور اتحاد کشورهای اسلامی و نیز توسعه اسلام راستین و ایجاد وحدت میان فرقه های اسلامی بهره برد.

وی تاکید کرد: راهبرد اصلی در این مسیر توسعه آگاهی، گفت و گو و تعامل میان گروه های اجتماعی است .

با الگو سازی از اسطوره ها داخلی جوانان را هدایت کنید

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت های آموزش و پرورش در جهت ایجاد تحول در شهر ، استان و البته فراتر از مرزهای کشورمان بهره برد، افزود: تمرکز انعکاس نقاط ضعف و منفی در جامعه از سوی رسانه ها صحیح نیست بلکه باید برای هویت بخشی به جامعه و خودباوری، ظرفیت های برتر پررنگ تر معرفی شود.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: برای این منظور باید الگوها و اسوه های زنده را در جامعه ایرانی معرفی کرد.

در پایان این همایش در راستای گفتمان سازی سند تحول بنیادین با حضور استاندار خراسان رضوی دومین پوستر با محتوای چهار بعد منابع انسانی تحول شامل مدیر، معلم، دانش آموز و اولیای صالح است.

به اشتراک بگذارید :