13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ ۱۳:۳۰:۳۱
کد مطلب:  8Vsq0ivl
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
سطح باسوادی در خراسان رضوی تا 99.2 درصد ارتقاء یافت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:با توسل به برنامه های مقام عالی وزارت و شعار تعلیم و تربیت تمام ساحتی با رویکرد کیفیت و عدالت تلاش می کند و با کوششی جهادی بر مدار تدبیر و امید نظام تعلیم و تربیت را ارتقاء دادیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر علیرضا کاظمی در روز پنجشنبه در همایش آموزش و پرورش تمام ساحتی، کیفیت و عدالت بر مدار تدبیر و امید با بیان این که عقلانیت در اداره کشور به منزله استقرار مردم سالاری دینی و نوید بخش تحقق و استقرار جمهوری اسلامی ایران است گفت: کشور ایران در طی 38 سال پس از انقلاب علی رغم تمام سختی ها به واسطه خون شهدا، رهبری های امام، همیشه در صحنه بودن ملت و ارائه مدل اداره کشور بر مدار تدبیر و امید توانستیم با اقتدار در جغرافیای جهانی نقش آفرینی کنیم.

وی ادامه داد: مشهد مقدس با مزین بودن به حرم مطهر رضوی، جان بخشی به زبان فارسی و زادگاه فرهنگ سازان بزرگ از جانب سازمان آیسسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزیده شد و مورد توجه یک میلیارد مسلمان در سطح دنیا قرار گرفته است.

کاظمی با بیان این که از این فرصت می توان در جهت انتقال تمدن ایرانی اسلامی به جهان اسلام بهره برد اظهار داشت: از این طریق نیز می توان منادی فرهنگ ایرانی اسلامی برای دستیابی به دانش و فناوری استفاده کرد.

وی نظام تعلیم و تربیت خراسان رضوی را در این زمینه دارای دو راهبرد اساسی عنوان و در این باره بیان کرد: اولین راهبرد این است که برای هر یک از مأموریت های خود مصوب و پیوست مناسب با پایتخت جهان اسلام تعیین می کنیم ودومین راهبرد نیز برنامه هایی در راستای مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در دبیرخانه مربوطه همانن. همگاری بین بخشی، نواختن زنگ مشهد 2017 و المان هلی مربوط تعریف می شود.

وی خاطر نشان ساخت: آموزش و پرورش استان با دارا بودن یک میلیون و 200 هزار دانش آموز، 10 هزار و 500 واحد آموزشی، 55 هزار کلاس درس، 90 هزارهمکار فرهنگی، 65 هزار بازنشسته در 48 منطقه در مجموع 8.7 درصد دانش آموزان کل کشور را داراست.

کاظمی افزود: 14 درصد دانش آموزان شبانه روزی، 13 درصد دانش آموزان استثنایی در خراسان رضوی مشغول تحصیل هستند در حالی که تنها 6.7 درصد کارمندان و 7.3 دردص معلمان کشور در اختیار آموزش و پرورش استان قرار دارند.

وی با بیان این که خراسان رضوی از جمعیت موزائیکی دانش آموزان از جمله عشایر، مرزنشینان، تحصیل بیش از 70 هزار دانش آموز اتباع برخوردار است عنوان کرد: پذیرایی از چهار میلیون نفر روز زائر در سه مرحله از سال ، برگزاری 50 همایش ملی، جشنواره و مسابقات ملی و استانی، میزبانی از 17 هزار زیارت اولی سختی کار تعلیم و تربیت را در خراسان رضوی مشکل تر ساخته است.

این مقام مسئول یادآور شد: آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به عنوان پهن پیکرترین آموزش و پرورش کشور در راستای تحقق اهداف، سیاست های کشوری تعلیم و تربیت، راهکارهای سند تحول بنیادین، برنامه های مقام عالی وزارت و شعار تعلیم و تربیت تمام ساحتی با رویکرد کیفیت و عدالت تلاش می کند با کوششی جهادی بر مدار تدبیر و امید نظام تعلیم و تربیت را ارتقاء بخشد.

کاظمی اظهار داشت: به منظور توسعه مشارکت پارلمان های پنج گانه مدیران، اولیا، دانش آموزان و معلمان در دو بخش مجازی و واقعی راه اندازی شد که در حال حاضر بیش از 60 هزار نفر از فرهنگیان در پارلمان مجازی عضو هستند.

بزرگترین شبکه ارتباطی زنده کشور در خراسان رضوی ایجاد شد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از افتتاح طرح فناورانه ارتباط دوطرفه با مدارس خبر داد و افزود: برای اولین بار در کشور با ایجاد شبکه مجازی ارتباط دو طرفه مابین48 اداره آموزش و پرورش و توسعه آن به تمام مدارس بزرگترین شبکه دوطرفه زنده کشور ایجاد شد.

کاظمی گفت: در راستای کاهش فاصله بین صف و ستاد و ارتقاء معیشتی و منزلتی فرهنگیان طرح گام، ایجاد اولین کلینیک تخصصی دندان پزشکی با 21 یونیت در 25 هزار مترمربع و اسگان رایگان بیماران صعب العلاج فرهنگیان ایجاد شد.

وی یکی از سیاست های نظام تعلیم و تربیت استان را تمرکز بر چرخش های تحول آفرین دانست و یادآور شد: خراسان رضوی با توسل به برنامه های وزارت خانه و سند تحول بنیادین توانست در بیش از 120 محور و حوزه عملکردی در بخش های مختلف استان و کشور مقام های نخست و برتری را کسب کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده خراسان رضوی سطح باسوادی را تا 99.2 درصد ارتقاء داد و بر سه محور مدیریت زمان، برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی تصمیم گیری های سازمان را استوار کرده است.

درادامه این مراسم علاوه بررونمایی ازدومین پوستر با محتوای چهار بعد منابع انسانی تحول شامل مدیر، معلم، دانش آموز و اولیای صالح ازفرزندان شهدای مدافع حرم تجلیل شد

 

 

به اشتراک بگذارید :