13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۰:۵۶:۳۹
کد مطلب:  0tJXW2E3
جلسه مشترک وزیر آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار خراسان رضوی:
دکتر کاظمی: ۳۰ درصد مدارس استان توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه مشترک وزیر آموزش و پرورش با خیرین مدرسه ساز استان که صبح جمعه برگزار شد اظهار داشت: استان خراسان رضوی تنها استانی است که مجمع خیرین مدرسه یار را به منظور افزایش سطح کیفی مدارس راه اندازی کرد و اکنون با کمک های قابل توجه این بخش مشکلات کیفی بیش از 50 مدرسه حل می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر علیرضا کاظمی با بیان این که خیرین مدرسه ساز بزرگترین پشتوانه و سرمایه های آموزش و پرورش استان و بهترین معلمان ما در نظام تعلیم و تربیت هستند گفت: والاترین اساتید ما در جامعه خیرین مدرسه ساز می باشند که معلمانی عالم و عامل بوده و الگوی عملی آموزش و پرورش و جامعه به شمار می آیند.
وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز سبب ارتقاء تعلیم و تربیت بوده و فرهنگ ارزشمند کمک را در دل جامعه نهادینه و جاری می کنند.
کاظمی در ادامه یادی از دکتر فرخ بنیانگذار مجمع خیرین مدرسه ساز کرد و تصریح کرد: استان خراسان رضوی تنها استانی است که مجمع خیرین مدرسه یار را به منظور افزایش سطح کیفی مدارس راه اندازی کرد و اکنون با کمک های قابل توجه این بخش مشکلات کیفی بیش از 50 مدرسه حل می شود.
وی اظهار داشت: استان خراسان رضوی دارای خیرانی از جنس های مختلف است، خیری که نه تنها در آموزش و پرورش بلکه در خارج از این ارگان اقدام به تاسیس مرکر درمانی طب الرضا کرده است، خیری که تنها دارایی خود را به آموزش و پرورش اهدا کرد و به خانه سالمندان رفت، چوپان خیری که تنها دارایی خود را با وجود نیاز درمانی فرزندانش به نظام تعلیم و تربیت برای آموزش و پرورش فرزندان این آب و خاک سپرد تنها گوشه ای از جمعیت سه هزار و500 نفری مجمع خبرین مدرسه ساز استان هستند.
کاظمی با اشاره به این که این تعداد اعضای مجمع خیرین این استان در کل کشور بی نظیر است عنوان کرد:30 درصد فضاهای آموزشی و پرورشی استان توسط خیرین مدرسه ساز ایجاد شده است که میانگین کشوری در این حوزه تنها 20 درصد است و تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان از جانب این عزیزان به آموزش و پرورش کمک صورت گرفته است.
 

ایجاد انجمن خیرین دانشگاهی رادر دستور کار داریم

در ادامه این جلسه رافتی رئیس مجمع خیرین مدرسه خراسان رضوی گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز در خراسان رضوی در کنار وجود مدیران آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی استان همکاری بی بدیلی در سطح کشور داشته است.

وی افزود: طبق آمار در سال 82 با اجرای طرح ساماندهی مدارس در طی پنج سال توانستیم پنج هزار مدرسه را تاسیس و توسعه دادیم و همچنین 750 مدرسه در جنوب خراسان توسط خیرین خراسانی مجهز شدند.

وی با اعلام این خبر که قصد داریم مجمع خیرین دانشگاهی را ایجاد کنیم اظهار داشت: همچنین برای اولین بار در کشور اقدام به راه اندازی مجمع خیرین مدرسه یار کردیم که با مبالغی کمک به توسعه کیفیت فضاهای آموزشی می کنند.

به اشتراک بگذارید :