21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۰:۵۷:۱۵
کد مطلب:  TCL79Tnz
وزیر آموزش و پرورش در جمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی:
آموزش و پرورش را به عنوان دغدغه ی ملی مطرح کنیم

نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان‌رضوی صبح روز جمعه در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش این استان در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی در این جلسه خیرین را منشا دلگرمی مدیران حوزه آموزش و پرورش و پشتوانه خوبی برای نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: در شرایط کنونی مسئله رشد و توسعه با تربیت نیروی انسانی گره خورده است و امروز معیار توسعه یافتگی کشورها و زمینه ایجاد زندگی باکیفیت برای مردم، شرایط و چگونگی تربیت نیروی انسانی است و امروز به ما ثابت شده هرچقدر هم منابع مختلف کشور غنی باشند باز هم شاید موجب ایجاد کیفیت زندگی مردم نشود اما توسعه منابع انسانی نقش مهمی در ایجاد این کیفیت دارد.

وی در ادامه بااشاره به این که توسعه منابع انسانی امروز بر تمرکز بر تربیت‌ کودکان تاکید ویژه ای دارد افزود: اگر علیرغم تمام تلاش هایی که صورت گرفته در حوزه های مختلف هنوز دچار مشکل هستیم به دلیل عدم سرمایه گذاری مناسب در زمینه تربیت نسل کودک در مهدهای کودک و دبستان است و هر اندازه از امروز به بعد در این‌ بخش ها بیشتر سرمایه گذاری بکنیم قطعا به توسعه بیشتر کشور دست پیدا خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش با تمجید از نیت خیر و قدم بزرگی که خیرین مدرسه ساز در مسیر توسعه کشور برمی دارند تصریح کرد: امروز توجه به فرهنگ انجام‌کار خیر در حوزه های مختلف در جامعه ما نهادینه شده است اما قطعا سرمایه گذاری و قدم گذاشتن در عرصه اقدام خیر در مدرسه سازی که منجر به ارتقا روح انسان هایی می شود که در این مدارس درس می خوانند قطعا جایگاه بالاتری دارد.

دانش آشتیانی جایگاه این خیرین در پیشگاه خداوند را بسیار رفیع دانست و گفت: مدرسه سازی و کمک به اقدامات آموزش و پرورش با هیچ عمل خیر دیگری قابل مقایسه نیست، به ویژه که امروز در نظام تعلیم و تربیت کشور ما با چالش های بسیار زیادی مانند وجود ۶۸ هزار کلاس درس ناامن در معرض تخریب مواجه هستیم و این موضوع زنگ خطری برای مدیران این حوزه است که باید فکری برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار در این بخش بکنیم.

وی افزود: قطعا از بنده که وزیر آموزش و پرورش هستم تا سایر بخش های مختلف جامعه در قبال این شرایط مسئول هستند و باید تمام تلاشمان را انجام دهیم تا مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد را حل کنیم و خیرین مدرسه ساز در این مسیر هم می‌توانند کمک های فکری به ما داشته باشند و هم این که با مشارکت مالی خود شرایطی را ایجاد کنند تا در کشورمان مدرسه ناایمن وجود نداشته باشد.

دانش آشتیانی به توجه بر درنظرگرفتن معماری شاد در مدارس کشور هم تاکید کرد و اظهار داشت: اجرای مدل هایی مانند توسعه مدارس سبز می تواند به ما در تربیت همه جانبه دانش آموزان کمک کند.

وی در پایان گفت: همه ما باید  دست در دست هم تلاش کنیم مسئله آموزش و پرورش بویژه تعلیم و تربیت کودکان را به عنوان یک دغدغه ملی مطرح کنیم چرا که توجه به این مقوله در اصلی ترین نقطه ذهنی و عملی افراد جامعه ما باید باشد.

به اشتراک بگذارید :