13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۴:۵۷:۴۳
کد مطلب:  bofcudLa
وزیر آموزش و پرورش در نیشابور:
سرمایه گذاری در نظام تعلیم و تربیت توسعه همه جانبه کشور را به دنبال دارد

وزیر آموزش و پرورش در مراسم بهره برداری از ۲۵ مدرسه احداث شده توسط مهندس وکیلی از خیرین مدرسه ساز شهرستان نیشابور اظهار داشت: سرمایه گذاری در امر مدرسه سازی و توسعه فعالیت های آموزش و پرورش در نهایت به توسعه همه جانبه کشور می انجامد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و‌پرورش خراسان رضوی ، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی در مراسم افتتاح ۲۵ مدرسه وکیلی در نیشابور که صبح روز شنبه برگزار شد اظهار داشت: یکی از برنامه های اصلی سفر به استان خراسان رضوی تجلیل از بزرگ مرد عرصه مدرسه سازی استان و شهر فرهنگی نیشابور بود و خوشحالیم که امروز در جمع مدیران و فرهنگیان استان از این خیر بزرگ تجلیل می کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر یاد امام راحل را گرامی داشته و در همین رابطه اظهار داشت: انقلاب فرهنگی از اهداف اصلی امام خمینی (ره) بود و بر همین اساس هم اولین محل اسکان ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدرسه در نظر گرفته شد ، این موضوع نشان از توجه ویژه بزرگان و رهبران نظام به آموزش و پرورش دارد و امروز هم مقام معظم رهبری در ادامه همان مسیر مدرسه را زیربنای توسعه کشور و هزینه در تعلیم و تربیت را سرمایه گذاری می دانند.
دانش آشتیانی ادامه داد: سرمایه گذاری در امر مدرسه سازی و توسعه فعالیت های آموزش و پرورش در نهایت به توسعه همه جانبه کشور می انجامد.
وزیر آموزش و پرورش با یادآوری شعار استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی که به عنوان شعار اصلی انقلاب اسلامی ایران است گفت: مسئله استقلال به این معناست که در کنار رابطه دوستانه با کشورهای دیگر کشوری مستقل داشته باشیم‌ و برهمین اساس هم شعار اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد تا با توجه به نسل آینده ساز بتوانیم در حوزه های مختلف کشور با تکیه بر نسل جوان و نوجوان رشد همه جانبه را در راستای استقلال کشور شاهد باشیم.
وی با تبیین شعار آزادی ادامه داد: این شعار هم بر اساس مبانی دینی و فرهنگی ما طراحی شد و وظیفه ماست در مدارسمان دانش‌آموزان آزاد ، متفکر و آزاداندیش و اهل خرد جمعی تربیت کنیم .
دانش آشتیانی با تقدیر از عمل خیر و نیک اندیشانه مهندس وکیلی در ساخت مدارس در نیشابور ، اظهار داشت:امروز وظیفه مدیران حوزه تعلیم و تربیت است که با ایجاد محیط شاد در مدارس‌ و برخورد مهربانانه و اخلاقی با دانش آموزان انگیزه آن ها را برای تحصیل بیش از پیش نمایند تا به هدف اصلی تعلیم و تربیت دانش آموزانمان دست پیدا کنیم.
وی با تاکید بر این موضوع که همه ما به نظام جمهوری اسلامی و مردمسالاری دینی پایبند هستیم خاطرنشان ساخت: نباید فراموش کنیم نظام تعلیم و تربیت نظام بخشنامه ای و دستورالعملی نیست و باید برای بهبود کیفیت این بخش به نظرات و دیدگاه های مدیران مدارس ، معلمان و تمام دست اندرکاران این بخش احترام گذاشته و از آن‌ها استفاده کنیم و خوشبختانه امروز در استان خراسان‌رضوی شاهد هستیم با راه اندازی پارلمان های معلمان ، دانش آموزان ، مدیران و اولیا این موضوع به خوبی محقق شده است.
وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید با بیان این که همه باید کمک کنیم که برنامه های این دولت به خوبی محقق شود گفت:در طول سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف از سوی دولت یازدهم انجام شده است و نباید با مایوس کردن مردم و سنگ اندازی در مسیر اجرای برنامه ها باعث ایجاد مشکل و ناامیدی در بین اقشار جامعه شویم
به اشتراک بگذارید :