26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۳:۵۲:۴۲
کد مطلب:  mgXvittx
دار القرآن مرکزی خراسان رضوی باید محور فعالیت های قرآنی کشور باشد

مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: دار القرآن مرکزی خراسان رضوی باید محور هدایت تمام فعالیت های قرآنی کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی،  محمد رضا مصیب زاده در مراسم افتتاحیه دار القران مرکزی دانش آموزان استان خراسان رضوی در مشهد گفت:  آموزش و پرورش این استان همواره در سطح کشور پیشتاز فعالیت های قرآنی  بوده و و فعالیت های ویژه ای در این زمینه انجام داده است که افتتاح این دارالقران از آن جمله می باشد و این دار القران باید  محور هدایت تمام فعالیت های قرآنی کشور باشد.

وی  اظهار کرد:  انقلاب اسلامی رویش های زیادی داشته  واین قاریان برجسته دانش آموزی از رویش های ای انقلاب است و قرآن نیز کتاب انقلاب اسلامی ما است.

مصیب زاده افزود:  امسال به برکت فعالیتهای قران عترت و نماز مسابقات قرانی بین المللی دانش اموزان را برگزار خواهیم کرد و دو دانش آموز خراسان رضوی نیز جز تیم کشورمان در این مسابقات همچنین  سال گذشته نیز  برای اولین بار مسابقات قرآنی فرهنگیان ه به میزبانی این استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در راستای فعالیت ها سه اصل اساسی را حاکم بر برنامه ها دارد، اظهار کرد:  محوریت اول فعالیت های ما  مدرسه است و  هر اتفاقی که به مدرسه نرسد آن را ابتر می دانیم. محور دوم فراگیری در عین اثر بخشی  است چرا که ما متولی همه دانش اموزان هستیم و محور سوم برنامه ها توسعه مشارکت و مشارکت پذیری است، با سازمانهایی چون اوقاف و ارشاد و همه بخش هایی که در زمینه های قرانی فعالیت می کنند می توانیم همکاری داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :