13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۱۱:۲۴:۴۹
کد مطلب:  iTCXAcXb
برگزاری کرسی آزاد اندیشی دانش آموزی در خواف

به همت سازمان دانش آموزی خواف و با حضور مسئولین شهرستانی، کرسی آزاداندیشی با نام رحمت اسلامی، نبوی و با موضوع پرسش مهر 17 رئیس جمهور در کانون فرهنگی تربیتی شهید کاظمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خواف، حسن امیری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خواف با تبریک دهه فجر استقبال دانش آموزان از کرسی های آزاداندیشی را قابل ستایش دانست و گفت: کرسی های آزاداندیشی یعنی بررسی یک موضوع به صورت تحلیلی همراه با آزادی بیان که این بررسی چون با مطالعه صورت می گیرد علاوه بر افزایش آگاهی دانش آموزان به کاربردی کردن نتایج مثبت این بررسیها کمک می کند و سبب اصلاح حرکت مسئولین می شود.

وی با اشاره به موضوع پرسش مهر ریاست جمهوری افزود: خشونت مسئله ای نیست که تنها یه ارگان یا نهاد مقصر باشد و باید کار گروهی برای رفع خشونت در جوامع صورت بگیرد و می توان ناآگاهی را از مولفه های اصلی خشونت دانست.

سید محمود رضوان پناه نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی با تبریک ایام الله دهه فجر، دهه فجر را یادآور رشادت های مردان و زنان انقلابی دانست که با تلاش، مجاهدت و نثار خون خود باعث به ثمر نشستن انقلاب شدند و افزود: جوانان و مردان و زنان انقلابی سبب شدند انقلابی برخاسته از دل مردم و با راهبرد و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به وجود آید.

رضوان پناه اظهار داشت: همه ما در مقابل این تلاش ها و این انقلاب مسئولیت وظیفه داریم و شناخت و آشنایی بیشتر با فرهنگ ایرانی اسلامی، شناخت ارزش ها و ارمان های انقلاب اسلامی ، تقویت روحیه اعتماد به نفس، دشمن شناسی و مقابله در برابر هجمه های دشمن و تلاش علمی و کوشش در جهت اعتلای علمی را از مهمترین وظایف ما در قبال انقلاب اسلامی مان است.

وی در خصوص خشونت که موضوع پرسش مهر ریاست جمهوری است گفت: اسلام دین بشارت و تبذیر است «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» و خشونت لازم است البته برای مقابله با دشمن و برای آرامش هم تنهانام و یاد خداست که آرامش بخش قلب هاست.

سید محمود رضوان پناه از آموزش و پرورش به خاطر برگزاری کرسی آزاداندیشی تقدیر کرد و تصریح کرد: از برکات نظان جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی همین آزاداندیشیدن است چون انقلاب بر پایه این امر بنا شده است.

شایان ذکر است در ابتدای برنامه دانش آموزان عضو تشکل های سازمان دانش آموزی به بیان نظرات خود در موضوع پرسش مهر ریاست جمهوری پرداختند.

به اشتراک بگذارید :