13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۰:۰۱:۵۸
کد مطلب:  yFpzEiiO
گردهمایی مدیران طرح تعالی در نیشابور برگزارشد

گردهمایی طرح تعالی مدیران نیشابور در تالار آیینه اردوگاه کشوری شهید رجایی نیشابور با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی،معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در بازدید امروز از مدارس، زنده بودن مدارس، وجود روح مشارکت، استفاده از خرد جمعی مشاهده شد و بالطبع این مدارس در مسیر رشد و تعالی حرکت می کنند.

صابری افزود:کمتر جلسه ای داریم که مدیران، معاونین و دبیران در آن حضور داشته باشند و این امرقابل تقدیر است.

صابری اضافه کرد: تمام ابزار در کشورما وجود دارد ولی مراحل توسعه طی نمی شود ، دلیل آن عدم نگاه به آموزش و پرورش به عنوان اولویت جامعه است . اگر بخواهیم بیماری، آسیب اجتماعی و ... نداشته باشیم باید آموزش و پرورش اولویت اول ما باشد.

هیچ تحولی اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه شما بخواهید، کانون اصلی تحول مدرسه است و عامل تحول، مدیر مدرسه و تیم وی است. هر مدیری که توانسته دایره مشارکت را گسترش دهد مدیر موفقی بوده است. بهترین نیروی ها یعنی دانش آموزان جامعه و فرهنگیان در اختیار شماست که باید از آنها استفاده کرد.

آموزش و پرورش نیازمند تغییر نگاه و تغییر نگرش است که عامل پیشرفت و حرکت رو به جلو است.

رضا صابری در پایان خاطر نشان کرد: یکی از نمودهای شهرستان نیشابورمدیران کارآمد و توانمند شهرستان است و در انتخاب مدیران، استفاده مدیرانی که به تغییر و مشارکت جویی  و نو آوری اعتقاد دارند بسیار ارزشمند است.هیچ کشوری مسیر توسعه را طی نمی کند مگر اینکه به مقطع ابتدایی توجه کند چراکه خود باوری، اعتماد به نفس و ... در ابتدایی صورت می گیرد.

قوانی نژاد گفت: اختلال ارتباطی در یک سیستم تنها مشکل آموزش و پرورش نیست و در همه سازمان ها وجود دارد

وی اضافه کرد: عدم رعایت سلسله مراتب اجتماعی که در سطوح بالا طراحی می شود باید در کف مدارس اجرا شود و وقتی من فاصله اجتماعی داشته باشم در مدرسه لایه های بالاتر را قبول نمی کنم که باعث می شود به تحقق بخشی نرسیم.

وی با اشاره به موضوع دانش بدون عمل و عمل بدون دانش افزود: در سطوح بالا دانش وجود دارد ولی عمل در آن نیست و بالعکس در کف مدرسه عمل وجود دارد ولی دانش نیست که فاصله ی بین دانش و عمل می تواند در برنامه عملیاتی حل گردد.

وی با اشاره به موانع ذهنی گفت: طی سفر مدیران به اصفهان و بازدید از آن مکان به این خود باوری رسیدیم که امکانات نیشابور بسیار بالا است، پس میتوان با این امکانات بهتر کار کرد.

وی با اشاره به اهمیت تیم سازی در مدیریت گفت: اگر مدیر نتواند تیم همراهی بسازد نمی تواند به شرایط و موفقیت مطلوب برسد و دلیل آن نیز خود محوری شخص می باشد . اگر تیم علم و دانش آنها از مدیر بالاتر نباشد، تیم با شکست مواجه خواهد شد.

این مقام مسوول تصریح کرد: درماندگی خودآموخته شده یکی از آفات مدیریت است. ما یاد گرفته ایم بگوییم من موفق نمی شوم که این یکی از موانع ذهنی می باشد که باید از آن رهایی یابیم.

خبر:علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :