26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۰:۴۵:۱۴
کد مطلب:  Ahdd4ckp
معاون هماهنگی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گردهمایی آموزشی_توجیهی کارشناسان روابط عمومی ادارات آموزش و پرورش استان:
دانش، مهارت و صبر و تحمل نیاز روابط عمومی فعال و مطلوب است

معاون هماهنگی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یک روابط عمومی هم نسبت به جامعه هدف و هم نسبت به داخل سازمان باید پاسخگو باشد و این در حالی است که این نهاد مهم در عین تاثیرگذاری کمتر دیده می شود.

به گزارش روابط عمومی، حسین شادکام در گردهمایی آموزشی _توجیهی کارشناسان روابط عمومی ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی در محل مرکز آموزشی نیروی انسانی شهید کامیاب ضمن تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: افتخار آفرینی ملت ایران در ۲۹ اردیبهشت ماه ومشارکت ۷۳ درصدی در انتخابات یک جشن ملی و اتفاق بزرگ برای کشور بود.
وی ادامه داد: یکی از تاثیرات مهم در برگزاری جلسات درون سازمانی ایجاد هم افزایی و هویت نسبت به همکاران است.
شادکام با اشاره به تحصیل بیش از یک میلیون دانش آموز و ۹۰ هزار همکار فرهنگی در خراسان رضوی اظهار کرد: دورترین نقطه و تنها نماینده از دولت  وجود بک معلم و برافراشته ترین پرچم در نقطه صفر مرزی پرچم برافراشته شده مدرسه است.
این مقام مسئول فضای آموزش و پرورش را دارای حجم گسترده فعالیت و ظرافت زیادی دانست و اظهار داشت: یک روابط عمومی هم نسبت به جامعه هدف و هم نسبت به داخل سازمان باید پاسخگو باشد و این در حالی است که این نهاد مهم در عین تاثیرگذاری کمتر دیده می شود.
وی با بیان این که دانش، مهارت و صبر و تحمل نیاز روابط عمومی فعال و مطلوب است عنوان کرد: روابط عمومی به عنوان منبع تولید خبر باید در بالاترین سطح از جلسات سازمان شرکت کند و در متن و شکلگیری خبر حضور فعال داشته باشد.

گاهی خبرسازی می کنند تا خبرسوزی شود

معاون هماهنگی مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: تسلط و شناخت کامل سازمان، شناخت مخاطب، آگاهی از ابزار پیام، دروازه بانی از خبر و پیش بینی نشر اخبار از جمله ویژگی هایی است که یک روابط عمومی فعال باید از آن برخوردار باشد.

شادکام با تصریح این موضوع که گاهی خبرسازی می کنند تا خبر سوزی شود گفت: رصد اخبار و مدیریت انعکاس اخبار از شاخص های مهمی است که باید بیشتر مورد توجه روابط عمومی ها قرار بگیرد.

وی شکل گیری شورای اطلاع رسانی روابط عمومی را اقدام مطلوبی خواند و بیان کرد: این شورا می تواند در بسیاری از بخش ها برای بهبود روابط عمومی نقش آفرینی کند.

این مقام مسئول به سند پنجم توسعه اشاره و اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه صدا و سیما موظف به انعکاس خدمات آموزش و پرورش شد و با عنایت به ارتباط مناسب بین اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با این نهاد مهم کشوری بهتر است در دو حوزه جلوه های ویژه معلمی و تازه های فضای معلمی بیشتر تمرکز کنیم.

شادکام خبرگزاری پانا و نشریه قلم مهر را از ظرفیت های مهم آموزش و پرورش اعلام و اذعان کرد: روابط عمومی می تواند بسیاری از ظرفیت های بلقوه آموزش و پرورش را بلفعل کند.

رویکرد اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان، توسعه روابط انسانی است

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: روابط عمومی به عنوان یکی از پر استرس ترین حرف شناخته می شود و رویکرد ما در چنین نهاد مهم و تاثیرگذاری توسعه روابط انسانی است.

"حسین عیدی" ضمن با بیان این که بهتر است از فضای مجازی به بهترین شکل ممکن بهره مند شویم افزود: اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ۱۰ برابر ۷۳  دستگاه دیگر استان در رسانه ملی حضور داشته است.

نگاهی کوتاه به سوابق شغلی " حسین عیدی" رئیس جدید اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی

 • دبیر علوم اجتماعی با 20 سال سابقه فعالیت آموزشی و اداری
 •  دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته اندیشه سیاسی در اسلام
 • کارشناس روابط عمومی آموزش و پرورش سرخس
 • کارشناس آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش چناران
 • کارشناس امور رفاهی اداره تعاون آموزش و پرورش خراسان رضوی
 •   کارشناس هماهنگی و پیگیری دفتر مدیرکل  آموزش و پرورش خراسان رضوی
 • عضو شورای اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی
 • خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) از سال 82 به مدت 10 سال   در چناران
 • خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) از سال 85 به مدت 7 سال در چناران
 • خبرنگار و مسئول دفتر نمایندگی خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) در چناران 85 الی 92
 • سردبیر ماهنامه سپهر چناران از سال 1383تا 1392
 • سردبیر خبرگزاری دانش آموزی(پانا)-شعبه خراسان رضوی در سال 86-85
 • خبرنگار برگزیده خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)- منطقه خراسان در سال 86
 • خبرنگار برگزیده خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)-شعبه خراسان رضوی در سال 87
 • عضو انجمن روابط عمومی ایران(از سال 82)
 • عضو  اولین هئیت مدیره انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران خراسان رضوی(1391)   

خبر:جاودانی

به اشتراک بگذارید :