13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۳:۵۲:۳۳
کد مطلب:  iuTfQwXo
دکتر کاظمی در گردهمایی کارشناسان روابط عمومی آموزش و پرورش استان:
روابط عمومی ها باید نگاه راهبردی و استراتژیک داشته باشند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی در گردهمایی کارشناسان روابط عمومی ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: روابط عمومی می تواند پیشتازانه و فعالانه بسیاری از مسائل آموزش و پرورش را منعکس کرده و از ایجاد مشکلات در قالب برنامه های مختلف پیشگیری کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، در این جلسه بااشاره به حماسه بزرگ ۲۹ اردیبهشت ، مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران را پیروز اصلی این حماسه دانست و گفت: قطعا رئیس جمهور منتخب رئیس جمهور همه مردم خواهند بود و در چهارسال دوم شاهد اتفاقات خوب و روبه جلویی در کشور خواهیم بود.

وی با تقدیر از زحمات رئیس سابق اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان که امروز به عنوان معاون هماهنگی امور استان های دانشگاه فرهنگیان کشور فعالیت می‌کند افزود: خوشبختانه امروز شرایط خوبی را در تیم حرفه ای و پویای روابط‌عمومی اداره کل و ادارات استان شاهد هستیم و همین شاخصه باعث شده تا جایگاه آموزش و پرورش در جامعه ارتقا پیدا کند.
کاظمی انتصاب "حسین عیدی" به عنوان رییس اداره روابط عمومی استان را نکته ای مثبت دانست و اظهار داشت: امروز در راس این اداره فردی توانمند و اخلاق مدار قرار گرفته است و قطعا در آینده شاهد تداوم روند حرکت موفقیت آمیز روابط عمومی در آموزش و پرورش استان خواهیم بود.
وی روابط عمومی را از حوزه های مهم و موثر یک دستگاه اجرایی دانست و ادامه داد: اگر در این بخش حرکت هایی بر اساس منطق ، تدبیر و عقلانیت صورت پذیرد قطعا می توان شاهد موفقیت و اعتلای یک سازمان بود، امروز نقش رسانه ها در فضای جامعه بسیارپررنگ است و باتوجه به ارتباط نزدیکی که بین روابط عمومی و رسانه های گروهی وجود دارد حساسیت این بخش بیش از پیش به چشم می آید.
وی لزوم ایجاد یک نگاه راهبردی و استراتژیک در روابط عمومی های آموزش و پرورش را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: روابط عمومی می تواند پیشتازانه و فعالانه بسیاری از مسائل آموزش و پرورش را منعکس کرده و از ایجاد مشکلات در قالب برنامه های مختلف پیشگیری کند.
کاظمی حضور فعال روابط عمومی در برنامه های مختلف و ارائه تحلیل های مفید به مدیران در کنار رصد اخبار منتقدانه و پاسخگویی به موقع را از دیگر وظایف مهم روابط عمومی دانست و گفت: افکارسنجی عمومی فرهنگیان در حوزه رضایتمندی از فعالیت های آموزش و پرورش و برنامه ریزی برای ایجاد همگرایی در مجموعه سازمان ها از دیگر نکات مهمی ست که در زمینه حوزه فعالیت روابط عمومی در ادارات باید مدنظر باشد.‌

محمدرضا فرهادی نیا رئیس سابق اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان هم باتقدیر از همکاری کلیه روابط عمومی ادارات در طول دوران تصدی خود اظهار داشت: خوشحالیم که امروز در روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش و ادارات شهرستان ها سطح فعالیت در این مجموعه به شکل قابل توجهی ارتقا پیدا کرده است و امروز پایه فعالیت های بسیارخوبی در این مجموعه بنا نهاده شده است.

حسین محمدزاده گنج کارشناس مسئول سابق روابط عمومی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: خوشحالم که امروز در جمع همکاران سابق خود حضور دارم، خوشبختانه امروز جایگاه روابط عمومی در ادارات آموزش و پرورش استان رشد خوبی را تجربه می کند که این موضوع برگرفته از تلاش تمامی همکاران در این مجموعه است.

گفتنی ست در این جلسه از زحمات" محمدرضا فرهادی نیا" در طول 28 ماه خدمت به عنوان رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و" حسین محمدزاده گنج" در طول بیش از 10 سال به عنوان کارشناس مسئول اداره روابط عمومی تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :