13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۳:۵۰:۱۸
کد مطلب:  8ouL7kah
دکتر کاظمی دهمین جلسه کمیته فنی مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور:
تربیت بدنی بیشترین ظرفیت را در امر تعلیم و تربیت دارد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در سال جاری استان 120 طرح خلاقانه را به انجام رساند که موفق به کسب 110 رتبه برتر کشوری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر علیرضا کاظمی در دهمین جلسه کمیته فنی مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور گفت: استان خراسان رضوی با یک میلیون و 200 دانش آموز و 10 هزار واحد آموزشی و 90 هزار معلم در امر تعلیم و تربیت پیشرو است

وی ادامه  داد:با توجه به شرایط موجود در خراسان رضوی ماموریت های مهم دیگری از جمله میزبانی مسابقات و همایش ها را بر عهده دارد و سالانه حدود 50 همایش کشوری برگزار می کند.

کاظمی با اشاره به این که شعار تعلیم و تربیت تمام ساحتی با کیفیت و عدالت آموزشی در خراسان رضوی به گفتمان قالب تبدیل شده است اظهار کرد: برای تحقق این شعار از جانب حوزه های مربوطه راهبردهای ویژه و عملیاتی تعیین شده است.

وی خاطر نشان ساخت: در سال جاری استان 120 طرح خلاقانه را به انجام رساند که موفق به کسب 110 رتبه برتر کشوری شد.

وی افزود: ساحت زیست بدنی از اصولی ترین ساحت های سند تحول بنیادین است و با توجه به این ساحت می توانیم زیربنای پنج ساحت دیگر را پایه ریزی کنیم.

این مقام مسئول با بیان این که تربیت بدنی بیشترین ظرفیت را در امر تعلیم و تربیت دارد افزود: در دولت تدبیر و امید ساختارهای تعیلم و تربیت در زمینه تربیت بدنی به نحو شایسته ای تغییر و توسعه یافت و از طرفی شاخص های این ساحت در سند تحول بنیادین مورد بهبود قرار گرفت.

سه هزار و 200 معلم تربیت بدنی در خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند

معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در ادامه ای جلسه اذعان کرد:محیط های ورزشی همانند محیط درسی می تواند در زمینه تعلیم و تربیت موثر باشد.

جواد پورجاهد گفت: خراسان رضوی با سه هزار و 200 معلم درس تربیت بدنی که عمدتا دارای تحصیلات بالایی قرار دارند در زمینه تعلیم و تربیت فعالیت می کند که المپیاد درون مدرسه ای، طرح حیاط پویا و طرح های وزارت خانه آموزش و پرورش با حجم بالایی در استان برگزار می شود.

خبر: علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :