13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۳:۵۱:۱۹
کد مطلب:  RAQsT9AV
همایش تجلیل از برگزیدگان طرح و برنامه های ابتدایی شهرستان فیروزه

سه شنبه دو اردیبهشت،به جهت تجلیل از برگزیدگان طرح و برنامه های یک ساله آموزش ابتدایی شهرستان فیروزه، از 64 نفر آموزگار با اهدای لوح تقدیر و هدیه در محل مرکز آموزشی رفاهی شماره یک نبشابور، همایش راه ماندگار برگزار شد.

به گزارش اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دراین همایش که با حضور قوامی نژاد؛ مدیر آموزش و پرورش نیشابور، دهنوی؛ مدیر اداره و مهرآبادی؛ رئیس آموزش و پرورش منطقه میان جلگه و مدعوینی دیگر برگزار شد، به همت حیدری؛ معاون آموزشی و رضایتی؛ کارشناس ابتدایی و همراهی راهبران آموزشی در جمع تمامی همکاران شاغل در آموزشگاه های ابتدایی شهرستتان از تعداد 64 نفر برگزیده طرح و برنامه آموزش ابتدایی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

قوامی نژاد؛ معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور  به عنوان سخنران این همایش بیان داشت: برنامه های آموزش ابتدایی با محوریت ارزشیابی توصیفی بسیار مهم است و یک معلم می تواند با رفتار درست سرنوشت یک دانش آموز راتغییر دهد و آثار دراز مدتی داشته باشد.
سید جواد قوامی نژاد خاطر نشان کرد: مایک سطح مفهومی و یک سطح اجرایی و عملیاتی از استراتژی ها داریم،  با نگاه به ارزشیابی توصیفی، در می یابیم که از این ارزشیابی قریب به 15 سال می گذرد ولی این استراتژی به درستی اجرا نشده است و دلیل این است که استراتژی های کلان به درستی نوشته می شود ولی به درستی به دست ما نمی رسد و اجرا نمی شود.
وی به عنوان مثال سند 2030 را مدنظر قرار داد و افزود: این سند در سال 2000 در جاکارتا تبیین شد و ما نیز به دلیل اجرای بعضی از مفاد این سند جوایز بین المللی نیز دریافت کردیم . در این سند عنوان شده است که از راه آموزش است که ما می توانیم عدالت بین دختران و پسران را اجرایی نماییم، پس دلیل اولی که استراتژی ها اجرایی می شود این است که ما مطالعه کافی نداریم.
این مقام مسوول به موضوع فاصله اجتماعی به عنوان یک اشکال بزرگ اشاره نمود  و گفت: برای تبیین سند تحول بنیادین 10 سال کار شد و پس از برگزاری 17 جلسه شورای عالی فرهنگی به صورت تخصصی این سند با 13 بند توصیه طرح و ارائه شد و در نهایت با اجرایی نشدن استراتژی ها،هدر رفت برنامه ها را شاهد خواهیم بود.
مدیر آموزش و پرورش نیشابور افزود: آموزش و پرورش دارای دو مشکل دانش بدون عمل و عمل بدون دانش است و متاسفانه معلمان خیلی با دیدگاه ارزشیابی توصیفی همسو نیستند و به آن نمی پردازند و بیشتر به ارزشیابی کمی می پردازند، پس از فاصله اجتماعی، اختلال ارتباطی به عنوان یک مشکل بزرگ شناخته می شود و بزرگترین سرمایه ای که در آموزش و پرورش موجود است سرمایه انسانی است و همه اینها ارتباطی است که بر اثر اعتماد به دست می شاید و اگر می خواهید اسناد بالادستی و فرهنگ سازمانی تبدیل به محیط زندگی ما شود و افکار تبدیل به عمل شود باید بین آنها پیوند برقرار شود تا مشارکت ایجاد شود و بیش از هر چیز باید به منزلت معلمی توجه شود.
وی در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: اگر می خواهیم معلمان پیشرفت کنند باید مهارت های حرفه ای و مهارت های تخصصی را بیش از پیش گسترش دهیم و به برنامه درس ملی و سند تحول بنیادین بپردازیم و در طول ایام تابستان نیز باتشکیل گروه های مختلف به این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم.

دهنوی؛ مدیر اداره نیز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک شرکت شکوهمند ملت ایران در روز چجمعه ( انتخابات) وتثبیت دولت تدیر و امید  یاد و نام شهدا و به ویژه شهدای سوم خرداد که خونین شهر را مجددا به خرمشهر تبدیل نمودند را گرامی داشت.

همچنین یاد و نام همکاران و دانش آموزانی که در سال های گذشته در بین مابودند و به رحمت خدا پیوستند را نیز گرامی داشت.

وی ضمن قدردانی اززحمات آموزگاران ابتدایی در راه های دور و روستاهایی  با امکانات اندک مشغول به خدمت می باشند، خاطر نشان ساخت که: در روزهای آخر سال در رفت و آمد خویش تامل و دقت لازم را به خرج دهند تا سال به سلامتی به پایان برسد و حادثه ای برای همکاران و دانش آموزان رخ ندهد.

دهنوی در پایان به قرائت متنی در خصوص اهمیت سلامتی و ارزش آن برای انسان پرداخت.
کیفیت بخشی به کلاسهای چند پایه،طرح آداب و مهارتهای اسلامی، ارزشیابی کیفی توصیفی، طرح تدبیرو تعالی، طرح دست نوشته های طلایی، آزمون علمی عملکردی خیام،پروژه علمی جابر بن حیان و درس پژوهی از جمله طرح و برنامه هایی بودند که در طول سال تحصیلی 96-95 در آموزشگاه های ابتدایی اجرا و با نگاهی موشکافانه مورد رصد قرار گرفته بود.

خبر:علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :