26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۵:۳۲:۵۹
کد مطلب:  fJJpgJCG
رئیس فدراسیون ورزش های دانش آموزی اظهار کرد:
۱۸ هزار دانش آموز در مسابقات ورزشی حضور خواهندداشت

رئیس فدراسیون ورزش های دانش آموزی گفت: به عنوان یک اولویت بحث استعدادیابی در مسابقات دانش آموزی با حضور کارشناسان پیگیری می شود و دانش آموزان مستعد شناسایی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری ایسنا ،فرشيد ارمیان ظهر امروز در دهمین جلسه کمیته فنی مسابقات دانش‌آموزی کشور با حضور معاونان تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در حال برگزاری است، اظهار کرد: امسال پس از چندین  دوره عدم برگزاری مسابقات دانش آموزی در مقطع متوسطه این مسابقات علاوه بر دیگر مقاطع در مقطع متوسطه با حضور حداکثری دانش‌آموزان به صورت کشوری برگزار خواهدشد.
 
وی با بیان اینکه ۱۸ هزار دانش‌آموز در مسابقات حضور خواهندداشت، افزود: تاریخ برگزاری مسابقات دانش‌آموزی در بخش ملی از ۱۵ تیرماه تا ۱۵ شهریورماه خواهدبود و استان‌های مختلف کشورمان در رشته‌های ورزشی مختلف میزبان مسابقات خواهندبود، همچنین مسابقات در بخش بین‌المللی از یکم تا ۲۷ شهریور‌ماه به میزبانی شهر‌هایی که از پیش مشخص شده و رشته‌هایی که میزبانی آن‌ها به ایران واگذار شده‌است برگزار می‌شود.
 
ارمیان عنوان کرد: تاکنون از بخش اعتبارات دولتی ۸ میلیارد تومان برای برگزاری مسابقات در هر دو بخش ملی و بین المللی در نظر گرفته شد‌ه‌است اما تاکنون تمام این مبلغ دریافت نشده، همچنین پیش‌بینی‌ می‌شود که بتوانیم در استان‌های مختلف برای برگزاری مسابقات اسپانسر و حامیان مالی مختلفی جذب شود که وظیفه این امر به ادارات کل استانی واگذار شده‌است.
 
رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی یادآور شد: اولویت اصلی ما در مسابقات ورزش‌های دانش‌آموزی بحث شناسایی نوابغ و استعدادیابی است و این فرآیند با حضور کارشناسان و مربیان به سرعت برای معرفی قهرمانان ورزشی به سطوح بالاتر انجام خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد:‌ شطرنج، تنیس روی میز و بد مینتون در سه مقطع تحصیلی به میزبانی ارومیه همچنین اصفهان میزبان پنجمین دوره مسابقات والیبال آسیایی در دوره دوم متوسطه زیر ۱۸ سال است که این مسابقات در نیمه اول شهریور ماه برگزار می‌شود اما هنوز تعداد این تیم‌ها مشخص نشده ولی پیش بینی می‌شود ۱۰ تیم در این مسابقات حضور پیدا کنند.
 
ارمیان ادامه داد: استان فارس میزبان مسابقات فوتبال زیر ۱۸ سال آسیایی در شهریورماه‌ است و در بخش ملی ۳۲۱ تیم با حضور ۵ هزار دانش آموز و عوامل اجرایی در رشته‌هایی ورزشی مختلف میزبان مسابقات خواهد بود همچنین استان البرز با حضور ۷۳۴ ورزشکار مسابقات را در رشته‌های ورزشی ژیمناستیک و آمادگی جسمانی در شهریور‌ماه برگزار می‌شود.
 
رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی تصریح کرد: شهر تبریز میزبان مسابقات ورزشی دانش آموزان استثنایی کشور با حضور هزار ورزشکار در مردادماه خواهد بود و همچنین در استان خراسان جنوبی به میزبانی بیرجند مسابقات باستانی و کشتی پهلوانی در تیرماه برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: در استان کردستان مسابقات دو و میدانی دختران و پسران با حضور ۵۳۷ تیم در بخش دختران و ۶۵۸ تیم در بخش پسران برگزار می‌شود و در استان مرکزی ۱۸۳ تیم و هزار و دویست ورزشکار در رشته‌های تنیس شطرنج و بدمینتون در مقطع متوسه رقابت خواهند کرد.
 
ارمیان ادامه داد: استان خراسان رضوی میزبان رشته‌های ورزشی فوتسال، والیبال، هندبال و بسکتبال در دو بخش دختران و پسران با حضور ۲۵۹ تیم و ۳ هزار دانش آموز خواهد بود.
 
رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی در پایان تاکید کرد: اولویت ما در وزارت آموزش و پرورش گسترش سلامت و نشاط در بین دانش آموزان است که امیدوارم با برگزاری این مسابقات و گسترش آن در آینده فضای خوبی در بین دانش آموزان ایجاد شود، میزبانی برخی دیگر از رشته‌های ورزشی هنوز نهایی نشده اما با اعلام آمادگی استان‌ها قطعا در چند رشته ورزشی دیگر مسابقات کشوری برگزار خواهد شد.

علی غفاریان
به اشتراک بگذارید :