26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۲:۰۵:۳۸
کد مطلب:  XMgAi2nz
مراسم تجلیل از برترین های آموزش ابتدایی استان :
کاظمی :توجه به آموزش ابتدایی دروازه تحقق اهداف سند تحول بنیادین است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم تجلیل از برترین های آموزش ابتدایی این استان که صبح پنجشنبه با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر و در مشهد برگزار شد اظهار داشت:بی توجهی به آموزش و پرورش و معلمان چیزی جز عقب ماندگی جامعه را در پی ندارد و خوشحالیم که امروز به همت دولت تدبیر و امید مسیری برای تبدیل نظام تعلیم و تربیت به گفتمان اول جامعه ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر علیرضا کاظمی در این مراسم بااشاره به این که آموزش ابتدایی مظلوم ترین بخش آموزش و پرورش است و متاسفانه در انتخابات اخیر هجمه ناجوانمردانه ای در قالب نقدهای غیرمنصفانه سند ۲۰۳۰ را به این حوزه وارد کردند و هیچ فضایی را برای پاسخگویی به آموزش و پرورش ندادند.
وی بااشاره به این که متاسفانه در مشهد چندین سال است به دنبال حق آموزش‌ و پرورش از عوارض شهرداری هستیم ولی از سوی شورای شهر و شهرداری توجهی به این موضوع نشد افزود : خوشبختانه مردم و معلمان در انتخابات ۹۶ پاسخ قاطع و مطلوبی به این حرکات دادند.
کاظمی تصریح کرد : بی توجهی به آموزش و پرورش و معلمان چیزی جز عقب ماندگی جامعه را در پی ندارد و خوشحالیم که امروز به همت دولت تدبیر و امید مسیری برای تبدیل نظام تعلیم و تربیت به گفتمان اول جامعه ایجاد شده است
وی به لزوم توجه به تامین نیروی انسانی و فضای آموزشی برای توسعه کیفیت آموزش در مقطع ابتدایی تاکید کرد و گفت : اگر به دنبال تحقق اهداف سندتحول بنیادین هستیم باید در وهله اول آموزش ابتدایی را مدنظر قرار دهیم و بر همین اساس جایگاه ، امتیازات و شرایط آموزشی ویژه ای را برای معلمان و دانش آموزان این مقطع درنظر بگیریم.
کاظمی افزود: توجه به شکوفایی خلاقیت و نوآوری دانش آموزان در مقطع ابتدایی می تواند موجب رشد و ارتقا جایگاه آموزش و پرورش در تمامی سطوح شود.
ابوالحسن حقیقی معاون آموزش ابتدای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی هم در این مراسم بااشاره به برخی از دشواری های فعالیت معلمان در حوزه های گوناگون آموزش ابتدایی اظهار داشت: قطعا با تلاش ها و نگاه خردمندانه معلمان و دست اندرکاران حوزه آموزش ابتدایی و نگاه ویژه دولت به مقطع ابتدایی که محور توسعه کشور است شاهد اتفاقات خوبی در کشور خواهیم بود

به اشتراک بگذارید :