13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۲:۴۷:۱۵
کد مطلب:  ZdUFmBdd
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش :
به دنبال تربیت رحمانی مبتنی بر قران هستیم

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تربیت قرآنی رحمانی پرهیز از نخبه پروری و احترام و اعتماد مطلق به معلمان را از رویکرد های مهم این معاونت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی،   رضوان حکیم زاده در همايش تجليل از منتخبين طرح و برنامه هاي دوره  آموزش ابتدايي خراسان رضوی در مشهد گفت:  اگر فرهنگیان در صحنه نبودند این حماسه تکرار نمی شد. امیدواریم در دولت تدبیر امید تحول تربیت را شاهد باشیم و در همه امور اموزش و پرورش تحول اساسی رخ دهد.

وی گفت: ما به دنبال تربیت رحمانی مبتنی بر قران هستیم، هدفمان اموزش ظاهر قران نیست باید به اموزش اصیل قران و تربیت رحمانی پرداخته شود. 
حکیم زاده گفت:  اولین رویکرد من که خیلی بران تاکید می کنم تربیت قرانی رحمانی است که اخلاق مداری اولین الزام این نوع تربیت است. 
وی افزود: دومین الزام این نوع تربیت درخواست رحمت برای همه جهانیان است و باید  دانش اموزان را جوری بار بیاوریم که اهل تعامل باشند.
حکیم زاده گفت:  رویکرد دیگر  ما در اموزش ابتدایی پرهیز از نخبه پروری است معتقدیم بچه ها در کنار هم یاد می گیرند. مخالف ورود مدارس تیزهوشان به متوسطه اول هستیم.
معاون اموزش ابتدایی گفت:  شرکت در ازمون تیزهوشان برای دانش اموزان مضر است.   دانش اموزانی که در این نوع ازمون ها قبول می شوند بعضا در دوارن اتی زندگی خود دچار بحران می شوند.
وی   احترام و اعتماد مطلق برای معلمان  به خصوص معلمان اموزش ابتدایی را رویکرد دیگر این حوزه دانست و افزود: تصمیم گرفتیم اجازه ندهیم از حوزه فعالیت شما توسط دیگران سوء استفاده شود.هر برنامه ای که برای ما بودجه تصویب نکنند هر چه قدر هم عالی باشد کنارش می گذاریم
 وی با اشاره به اینکه ارزشیابی توصیفی ایده مترقی است اظهار کرد:  این ایده الزامات خاص خود را دارد و باید امکانات ان فراهم شود. ارزشیابی توصیفی در کلاس چهل نفره درست انجام نمی شود. این روش باید اصلاح شود.
حکیم زاده از اجرای طرح کارامد در دوره ابتدایی خبر داد و گفت:   در این طرح مدیران با همفکری معلمان نیاز های خود را تشخیص می دهند و  واگذاری برنامه ریزی به داخل مدارس و تمرکز زدایی از ویژگی های این طرح در دوره ابتدایی است.
به اشتراک بگذارید :