13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۰:۲۷:۳۲
کد مطلب:  2IfmGMWI
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در همایش تقدیر ازآموزش دهندگان برتر خراسان رضوی:
به جد پی گیر مطالبات آموزش دهندگان هستم

همایش تقدیر از آموزش دهندگان برتر سوادآموزی خراسان رضوی ابا حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، مدیر کل و معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان، در محل سالن رأفت مشهدبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی؛ معاون وزیر در این نشست ضمن تبریک حماسه29 اردیبهشت و سالروز فتح خرمشهر هر دو را مایه قوام و دوام نظام جمهوری اسلامی دانست و تأکید کرد: حضور 73درصدی مردم در پای صندوق های رأی پاسخ کوبنده ای بود به امضای معاهده 110میلیارد دلاری خرید جنگ افزار توسط عربستان از آمریکا.

علی باقرزاده سپس به بیان شاخص های مدیریت پرداخت و اظهار داشت: بهبود کیفیت اصلی ترین استراتژی مدیریت است؛ چرا که آن چه مخاطب را جذب می کند بهبود کیفیت است.

وی با بیان این که اکنون به جای نظام تقاضا محور نظام عرضه محور شکل گرفته است افزود: در گذشته ما برای سوادآموز شرط می گذاشتیم اما در حال حاضر این روندمعکوس شده و این سوادآموز است که برای ما شرط می گذارد و به ما می گوید اگر من با سواد شدم به من چه می دهید.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی علت وجود این معضل را فقدان کیفیت دانست و خاطر نشان کرد:در صورتی ما می توانیم به این مشکل پایان دهیم که تا حد ممکن کیفیت آموزش را ارتقا دهیم و کیفیت دراین مباحث به معنای جلب حداقل رضایت است.

باقر زاده با بیان این که مطالبات سال 94 تقریبا پرداخت شده اما آنچه مربوط به سال 95است، به دلیل نبود اعتبار بر عهده سازمان باقی مانده است؛ تصریح کرد: ما درسازمان به طور جد پی گیر مطالبات شما هستیم؛ لذا انتظار می رود که آموزش دهنده های عزیز نیز خواسته های خود را به طور قانونی دنبال کنند و از حواشی بپرهیزند تا ان شاءالله آن چه را که به واقع حق آنان است پرداخت شود.

در ادامه نشست مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از زحمات بی شائبه آموزش دهندگان که مخلصانه و ایثار گرانه تمام تلاش خود را در راه آموزش سوادآموزان به کار می گیرند قدردانی کرد و حضور معاون وزیر را در این جمع مغتنم شمرند.

مصطفی اسدی معاون سوادآموزی استان نیز ضمن تقدیر و تشکراز حضور رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و آموزش دهندگان در آغاز به تشریح ابعاد مشارکت مردم در انتخابات اخیر پرداخت و سپس گزارشی از فعالیت های معاونت سوادآموزی استان ارائه کرد.

وی با اشاره به میزان جذب سوادآموزان در استان اظهار داشت: ما در بسیاری از شهرستان ها سهمیه جذب را کامل کرده ایم و در دوره ی انتقال و تحکیم میزان جذب صد در صد بوده است.

اسدی با بیان این که اکنون 37 مرکز یاددهی و یادگیری در استان فعال است و از این نظر در سطح کشور دارای رکورد هستیم اظهار داشت: ما تقاضا کرده ایم که سهمیه تأسیس مراکز استان دو برابر شود ولی این کار روالی قانونی دارد که باید حل شود.

معاون سوادآموزی استان با تأکید بر اهمیت بیمه آموزش گران خاطر نشان کرد: بحث بیمه باید به گونه ای باشد که به محض شروع کلاس آموزش دهنده تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

مصطفی اسدی همچنین اظهار داشت: در نشستی که در تهران برگزار شد، مقررگردید 20درصد از بودجه سال96 را به صورت پیش پرداخت به معاونت سوادآموزی بدهند که در صورت نهایی شدن این امر، با کسب اجازه از وزارتخانه این مبلغ را به بیمه آموزش دهندگان اختصاص خواهیم داد.

به اشتراک بگذارید :