26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۲:۰۸:۳۵
کد مطلب:  Vhz2sRvz
نشست خبری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:
کاظمی : به دنبال ایجاد شرایط مطلوب برای ثبت نام روان و آسان دانش آموزان هستیم

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هیچ مدرسه هیئت امنایی حق دریافت پول از اولیا را ندارد و این مدارس بابت خدماتی که ارائه میدهند می توانند بعد از جلسه انجمن اولیا از والدین داوطلبانه بنا به استفاده از خدمات پول دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر علیرضا کاظمی صبح امروز(سه شنبه) در نشست خبری که با محوریت موضوع ثبت نام دانش آموزان در مدارس برای سال تحصیلی 97-96 برگزار شد گفت: موضوع ثبت نام یکی از دغدغه جدی همه خانواده ها است که پیام ما به اولیا این است  در این مورد نگرانی داشته باشند.
وی افزود :  تمام تلاش ما این است که امسال ثبت نامی روان و اسان با رویکرد "نزدیک ترین مدرسه بهترین مدرسه است" داشته باشیم.
کاظمی با بیان اینکه پروژه بازگشایی مدارس و ثبت نام کار سنگینی است که قبل از 20 خرداد شروع می شود و تا مهر و بعد از آن ادامه دارد اظهار کرد: در حوزه ستاد ثبت نام تقسیم کار انجام شده است و  برابر با آیین نامه اجرایی مدارس دانش اموزان باید یک شرایطی که قانون تعیین کرده داشته باشند، همچنین از لحاظ محدوده مکانی نیز  شرایطی تعیین می شود که باید دانش اموزان ان را نیز رعایت کنند.
این مقام مسئول ادامه داد :در هر اداره یک ستاد تشکیل شده و محدوده بندی مدارس در این ستاد مشخص شده است. تنها پولی که دانش اموز باید اجبار پرداخت کند  پول کتاب و بیمه است مبلغ بیمه 7500 تومان است.  بقیه وجوهی که اولیا و دانش اموزان پرداخت می کنند  بابت خدماتی از جمله سرویس و فوق برنامه است که اصلا اجباری نیست.
وی اظهار کرد: توصیه ما به مدیران این است هیچ وجهی  از دانش اموزان دریافت نشود و اگر مدیری خلاف این عمل کند با او برخورد می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: حدود 10 هزار 500 واحد اموزشی  و 1 میلیون و 200 هزار دانش اموز داریم  که تنها 250 هزار دانش اموز عملا درگیر ثبت نام هستند. و امار شکایاتی که سال گذشته داشتیم 907 شکایت  بود  که به نظر می رسد  عددی که داریم به نسبت به حجم ثبت نام خیلی کم است. و کمتر از نیم درصد ثبت نام است
وی افزود  شکایات  مردمی  به چهار روش  حضوری کتبی تلفنی و سامانه ای  دریافت و رسیدگی می شوند که تیم های نظارتی در ایت زمینه پیش بینی شده است و هدف ما  این است که کمترین  مشکل را داشته باشیم.
کاظمی گفت: در حوزه بازگشایی مدارس نیز شش کارگروه تشکیل دادیم و  فرایند باز گشایی مدارس از الان شروع شده است.
وی یکی از چالش های  ثبت نام سال گذشته را مدارس  هیت امنایی عنوان کرد و افزود:هیچ مدرسه هیئت امنایی حق در یافت پول از اولیا را ندارد و  مدرسه هیئت امنایی مثل بقیه مدارس بابت خدماتی  که ارائه میدهند می توانند بعد  از جلسه انجمن اولیا از والدین داوطلبانه بنا به استفاده از خدمات  پول دریافت کنند. فلسفه تشکیل مدارس هیئت  امنایی این است که از ظرفیت فکری معنوی و مادی افرادی خارج از مدارس  استفاده کنند. بیشترین شکایات سال گذشته از این مدارس بود که امیدواریم امسال این مشکل حل شود.

وی گفت:  کتاب های ابتدایی و پیش دانشگاهی  قبل از آغاز مدارس در قالب جشن کتاب  توزیع خواهد شد. ما در مجموع حدودا 15 میلیون جلد کتاب اموزشی کمک اموزشی و سی دی های اموزشی در استان توزیع می کنیم.

به اشتراک بگذارید :