21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۳:۵۴:۳۷
کد مطلب:  0TIVLttJ
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی استان :
حضور 127 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: بالغ بر 127 هزار کلاس اولی، هشت هزار پیش دبستانی موزد سنجش سلامت قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی ، مهین توکلی در نشست خبری اموزش و پرورش استان که با موضوع فرایند ثبت نام در مدارس گفت: اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان به واسطه ضرورت شناسایی کودکان در معرض خطر و پیشگیری از معلولیت و یا تشدید آن مهم است.

وی ادامه داد: از اهداف مهم اجرای طرح سنجش سلامت جای دهی صحیح نوآموزان در نظام آموزش وپرورش است و در دهم خرداد ماه نوبت دهی در مدارس ابتدایی انجام می شود و تا بیستم خرداد مهم نیز فعالیت پایگاه ها در حوزه های مختلف بینایی سنجی، شنوایی سنجی، جسمی حرکتی و اختلالات رفتاری انجام میگیرد.

توکلی با بیان این که 69 مورد پایگاه مقدماتی  در سطح استان فعالیت می کنند اظهار کرد: 23 مورد از این تعداد در شهر مشهد و مابقی در دیگر شهرستان ها فعال هستند.

وی عنوان کرد: از تعداد 23 پایگاه فعال در شهر مشهد دو مورد بعد الظهر فعالیت می کنند که تایم کاری این پایگاه ها در نوبت صبح از هشت تا 13 و در نوبت بعدالظهر از 14 تا 19 است.

این مقام مسئول با اشاره به این که 590 نفر عوامل اجرایی در پایگاه های سنجش سلامت فعال هستند یاداور شد: به منظور فرایند سنجش نوآموزان والدین در ابتدا به مدرسه مراجعه می کنند و پس از ثبت نام اطلاعات فردی و خانوادگی انجام می دهند و پس از تعیین نوبت اینترنتی به پایگاه اجرای سنجش مراجعه می کنند.

توکلی با اعلام این که اگر نیاز باشد که دانش آموز به پایگاه تخصصی مراجعه کند در همان پایگاه اولیه نوبت دهی انجام و تاریخ مقرر تعیین می شود تصریح کرد: در صورتی که دانش آموزان اطلاعات سنجش سلامت نداشته باشند موفق به ثبت نام در مدارس ابتدایی و سامانه سناد نخواهند شد.
وی بیان کرد:والدین با در دست داشتن شناسنامه شخصی و فرزند خود، پرینت نوبت اینترنتی، کارت واکسیناسیون و مبلغ 20 هزار که از طریق دستگاه کارت خوان ورداخت می شود به پایگاه های مربوطه مراجعه کنند.

وی افزود: کلیه ارزیابی تخصصی در پایگاه ها رایگان است و امسال نیز برای دانش آموزان عشایر روند سنجش سلامت کاملا رایگان خواهد بود و سایر نوآموزان شامل 10 درصد نیم بها و پنج درصد رایگان در نظر گرفته شده است.

توکلی اظهار داشت: بالغ بر 127 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان که از این تعداد  هشت هزار نوآموز دوره ویش دبستانی هستند و در پایگاه های زمستانه مورد سنجش قرار می‌گیرند.

وی با بیان این که 110 هزار نفر نوآموز در پایگاه ها و 23 هزار نوآموز پیش دبستانی در پایگاه های تابستانه مورد ارزیابی می گیرند خاطر نشان ساخت: این طرح با همکاری  دانشگاه های علوم پزشکی، صدا و سیما . بهزیستی انجام می شود

به اشتراک بگذارید :