13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۱۲:۵۲:۴۶
کد مطلب:  uOT0dTfa
دکتر کاظمی در مجمع عمومی شورای هماهنگی مؤسسان مدارس و مراکز غیر دولتی خراسان رضوی:
رویکرد آموزش و پرورش در حوزه مدارس غیردولتی حمایت، نظارت و هدایت است

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی بازوی فکری و اجرایی توسعه صحیح مدارس غیردولتی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی دکتر علیرضا کاظمی در مجمع عمومی شورای هماهنگی مؤسسان مدارس و مراکز غیر دولتی خراسان رضوی با اشاره به این که متولیان امر تعلیم و تربیت دلسوزانه در راستای آموزش سرمایه گذاری می کنند گفت:در حوزه مدارس غیردولتی سیاست دولت، مجلس، وزارت و استان خراسان رضوی در این برهه از زمان شفاف تر و روشن تر شده است.

وی ادامه داد: تصویب قانون مدارس غیردولتی نشان از این است که مجموعه حاکمیت نگاه پشتیبانی و توسعه نسبت به مدارس غیر دولتی در سطح کشور دارد و این مدارس را به عنوان فرصت ارزشمند برای تعلیم و تربیت می شناسند.

کاظمی اظهار کرد:رویکرد ما در حوزه مدارس غیردولتی حمایت، نظارت و هدایت و کفایت برای ارتقاء توانمندی علمی و آموزشی مؤسسان این مدارس است.

وی با تاکید به افتخارآفرینی های ملی و کشوری مدارس غیردولتی اشاره داشت و عنوان کرد: در آموزش و پرورش خراسان رضوی توسعه مدارس غیردولتی و مشارکت ها را در دستورکار خود قرار داده ایم که به منظور توسعه و حمایت صحیح نیازمند بازوی فکری توانمند و بازوی اجرایی و هماهنگی هستیم.

این مقام مسئول شورای مؤسسان مدارس غیردولتی را بازوی فکری و اجرایی ارزشمند برای توسعه مدارس غیردولتی دانست و اظهار داشت: شورای هماهنگی مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی به عنوان اتاق فکر اقدام به فعالیت های تسهیل دهنده کنند.

توسعه هنرستان ها و پیش دبستانی های و مراکز غیردولتی دو سیاست مهم آموزش وپرورش استان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست های دو گانه نظام تعلیم و تربیت استان اشاره و اذعان کرد: اداره کل آموزش وپرورش بر دو سیاست توسعه هنرستان ها و پیش دبستانی ها و مراکز غیردولتی تمرکز ویژه دارد.

کاظمی در خصوص توسعه هنرستان های غیردولتی گفت: بهتر است تمیهدات لازم برای پشتیبانی معنوی و مادی مؤسسان مدارس غیردولتی داشته باشیم و در این راستا تعامل ارزشمندی با بانک ها ایجاد کرده و از ظرفیت های درونی آموزش وپرورش بهره بگیریم.

وی با بیان این که محدود سازی رشته های متوسطه نظری به ویژه تجربی و انسانی در دستورکار قرار دارد افزود:  در نظر داریم به منظور افزایش کارایی، سیاست های کلان را اعلام و مباحث اجرایی را به خود شهرستان ها واگذار کنیم.
وی یادآور شد: تمرکز زدایی موجب برنامه ریزی دقیق و نظارت بهتر می شود، لذا حضور شورا مؤسسان فعال همراه با تحلیل های مناسب می تواند از اتخاذ تصمیمات نادرست پیگیری کند.

 

 

عکس: غفاریان

خبر: جاودانی

به اشتراک بگذارید :