21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۰۸:۰۴:۰۰
کد مطلب:  clhRhuo3
معاون سوادآموزی استان در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان فیروزه:
با وجود کسر بودجه مطالبات سال94 آموزش دهندگان تقریباً پرداخت شده است و امیدواریم که مطالبات سال95 نیز به زودی پرداخت شود

شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان فیروزه، در محل اداره ی آموزش و پرورش این شهرستان، با حضور معاونت سوادآموزی استان، فرماندار شهرستان و شهر دار شهر همت آباد از توابع این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، محسن دهنوی رئیس اداره آموزش و پرورش فیروزه ضمن خیر مقدم به میهمانان و حاضران در جلسه، سالگرد ارتحال امام(ره) را تسلیت گفت و سپس با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات، استمرار دولت را فرصتی مناسب برای تحقق برنامه ها و اجرای طرح های ناتمام دانست.

در ادامه، فرماندار شهرستان از حضور 98درصدی مردم شهرستان فیروزه در انتخابات خبر داد و خاطر نشان کرد: این نشان می دهد که به رغم همه ی مسائل و با وجود پاره ای مشکلات مردم می توانند و می خواهند که اراده خود را نشان دهند و حماسه ای نو بیافرینند.

محمد حسین صالحی چشم انداز آینده را مثبت توصیف کرد و اظهار داشت:شهرستان فیروزه اگر چه در شمار شهرستان های محروم است اما در حوزه های فرهنگی، ورزشی، صنعتی و علمی ازظرفیت خوبی برخوردار است و ما امیدواریم در فرصت دوباره ای که فراهم شده بتوانیم کارهای مثبت و چشم گیری انجام دهیم تا شاخص های مختلف شهرستان را به ویژه در زمینه ی اقتصادی ارتقا بخشیم.

پس از آن مصطفی اسدی، معاون سوادآموزی استان به بیان اهمیت تشکیل شورای پشتیبانی سوادآموزی پرداخت و حضور فرمانداری را پشتوانه مناسبی برای این شوراها دانست.

وی همچنین به جایگاه نهضت سوادآموزی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه شخص آقای جهانگیری به عنوان معاون اول رئیس جمهور سال گذشته در 6جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شرکت کرده است که نشان دهنده اهمیتی است که دولت برای امر سوادآموزی قائل است.

اسدی خاطر نشان کرد:سال گذشته به دلیل کسر بودجه خیلی از سازمان ها و نهاد ها نتوانستند معوقات خود را بپردازند، اما تنها نهادی که توانست(البته به نسبت با تأخیر) میزان قابل توجهی از معوقات را بپردازد نهضت سوادآموزی بود؛  به طوری که می توان گفت مطالبات سال 94 آموزش دهندگان تقریباً پرداخت شده و انشاءالله مطالبات سال 95 نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

معاون سوادآموزی با اشاره به سخن رهبری در خصوص همت همگان برای محو بی سوادی اظهار داشت: درست است که در زمان انقلاب52/5 درصدبی سوادی در کشور وجود داشت و اکنون به حدود دودرصد رسیده است، اما امیدواریم همین دو درصد هم به زودی از بین برود و ماچیزی به عنوان بی سوادی نداشته باشیم.

وی تأکید کرد: گسترش فرصت های برابر، یادگیری مادام العمر و تحکیم و تثبیت سواد با اولویت مناطق محروم و به ویژه گسترش آموزش سواد در میان کودکان کار و افراد آسیب پذیر از جمله راهبرد ها ی حوزه معاونت سوادآموزی استان به شمار می رود.

مصطفی اسدی استفاده از فناوری نوین را برای تثبیت سواد از دیگر اولویت های معاونت سوادآموزی استان برشمرد و بر همکاری سایر نهادها در امر آموزش مهارت های مختلف به سوادآموزان تأکید کرد.

معاون سوادآموزی سپس طرح های در حال اجرای این حوزه مثل طرح " یک قدم مانده به صبح" با هدف محو بی سوادی در میان اولیای بی سواد دانش آموزان و طرح" کلید بهشت" با هدف آموزش نماز به آموزش دهندگان و ترویج فرهنگ نماز در میان سوادآموزان اشاره کرد و خواستار تلاش بیشتر برای انجام رساندن این طرح ها شد.

وی در پایان اظهار داشت: ما در این حوزه با چالش هایی مثل رجعت به بی سوادی، کاهش انگیزه و عدم استقبال بی سوادان مشکل شناسایی و جذب افراد بی سواد مواجهیم که باید بتوانیم بر این چالش ها فائق آییم.

خبر:علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :