13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۱۰:۱۴:۲۰
کد مطلب:  nbvRsAUG
معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد
فعالیت 2500 پایگاه اوقات فراغت آموزش و پرورش در تابستان

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از فعالیت 2500 پایگاه اوقات فراغت آموزش و پرورش در تابستان خبر داد.

براتعلی منصوریان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه برای تابستان 2500 پایگاه اوقات فراغت پیش بینی کرده ایم، اظهار کرد: در این پایگاه ها بالغ بر 40 رشته ورزشی، هنری، قرآنی و ... آموزش داده می شود، این پایگاه‌ها شامل کانون های فرهنگی و تربیتی، دارالقران‌ها، پایگاه ورزشی و ... هستند.

وی ادامه داد: همچنین پایگاه‌های مشاوره خدماتی نظیر مهارت‌‌های زندگی و خدمات تحصیلی و تربیتی ارائه می‌دهند، 22 اردوگاه آموزش و پرورش استان هم پذیرای فعالیت های اردویی دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود بالغ بر 250 هزار دانش آموز در کلاس‌های تابستانی آموزش و پرورش ثبت نام کنند.

منصوریان عنوان کرد: تلاش ما این است که هر دانش آموز با گذراندن کلاس‌ها در چند تابستان حداقل یک مهارت را بدست آورد به همین دلیل مراکز فنی و حرفه ای، پژوهش سراها، کارگاه‌ها و ... در خدمت دانش آموزان هستند تا فضای غنی و پربار را برای آنان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه کلاس ها با حداقل قیمت برگزار خواهند شد، تصریح کرد: هر دانش آموزی هم که بابت پرداخت شهریه کلاس‌ها مشکل دارد، به معاون پرورشی منطقه مراجعه کند تا دانش آموزان با نامه ای که از آنان دریافت می کنند بتوانند در کلاس‌ها شرکت کنند و هیچ دانش آموزی به دلیل مشکل در پرداخت شهریه از شرکت در کلاس ها باز نماند.

منصوریان با اشاره به اینکه فعالیت پایگاه‌های تابستانه پس از اتمام اعتکاف دانش آموزان در دهه آخر ماه رمضان آغاز خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه به هنگام اعتکاف ماه رجب دانش‌آموزان درگیر امتحانات بوده‌اند و برخی از آنان نتوانسته‌اند در اعتکاف شرکت کنند، اعتکاف سه روزه ای در دهه آخر ماه رمضان برای آن ها برگزار می کنیم این اعتکاف ها در مساجد جامع شهرستان‌ها، حرم رضوی و برخی مساجد برگزار می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در خصوص اردوی راهیان نور، یادآور شد: هدف گذاری کرده بودیم در سال تحصیلی جاری 30 هزار دانش آموز را به اردوی راهیان نور ببریم، اما به دلیل مشکلات مالی این موضوع محقق نشد و توانستیم کمتر از 10 هزار دانش آموز را به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام کنیم.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی گذشته 33 هزار دانش‌آموز را به مناطق جنگی اعزام کردیم و در این زمینه رتبه ممتاز در سطح کشور را کسب کردیم.

منصوریان با اشاره به اینکه در تابستان اعزام به مناطق جنگی غرب و شمال غرب کشور صورت می گیرد، گفت: در سال تحصیلی گذشته 4000 دانش آموز به این مناطق اعزام شده اند پیش بینی می کنیم در تابستان سال جاری 5000 الی 7000 نفر را اعزام کنیم، اردوی راهیان نور مختص دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه دوم است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه یکی از فعالیت های تابستانی ما طرح هجرت است، اظهار کرد: در این طرح و با مشارکت سپاه، سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش مرمت، بازسازی و رنگ آمیزی مدارس و مناطق محروم انجام می شود. 

وی ادامه داد: امکانات موردنیاز را سازمان نوسازی مدارس فراهم می کند و نیروها را ما اعزام می کنیم، عمده دانش‌آموزانی که در این طرح شرکت می کنند دانش‌آموزان تشکل‌های مختلف دانش‌آموزی هستند.

منصوریان خاطرنشان کرد: سال گذشته 70 هزار نفر روز در طرح هجرت به مناطق محروم اعزام شده اند، پیش بینی می شود در تابستان جاری 100 هزار نفر روز اعزام داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: حضور در طرح هجرت، خدمت به محرومین و دور شدن از خانواده آثار تربیتی دارد، این طرح هم مخصوص دانش آموزان متوسطه دوم است، اما گاهی برخی دانش آموزان متوسطه اول هم با اصرارهای فراوان در اردوهای هجرت شرکت می کنند.

انتشار دهنده :علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :