26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۰۷:۱۵:۰۰
کد مطلب:  bVvnm2id
نمایشگاه قرآن فرصتی جهت ارائه توانمندی دانش‌آموزان قرآنی

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به حضور فعال این اداره در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد عنوان کرد: دانش‌آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز استان به ارائه هنرها و فعالیت‌های قرآنی خود در فرصت نمایشگاه می‌پردازند.

علی مهدوی‌خواه، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنادر مورد حضور این اداره در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد بیان کرد: سعی داریم تا از دانش‌آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز استان در فعالیت‌ اجرای غرفه‌ها و همچنین ارائه هنرها و فعالیت‌های قرآنی آنان استفاده کنیم و برنامه قرائت‌ قرآن نیز از جمله دیگر فعالیت‌های غرفه‌های آموزش و پرورش خراسان رضوی خواهد بود.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش خراسان رضوی، جهت مشارکت در نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد امسال با داشتن چهار غرفه فعالیت خواهد کرد و برنامه‌ریزی بر اساس یک حضور فعال است که البته با وجود کمبود در غرفه‌های درخواستی، فعالیت‌ها با محدودیت در قالب همان چهار غرفه صورت خواهد گرفت.
کمبود غرفه‌ها و ادغام فعالیت‌های قرآنی آموزش و پرورش
مهدوی‌خواه به برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده جهت حضور هرچه بهتر و ارائه گزارش مطلوب‌تر در نمایشگاه قرآن اشاره کرد و افزود: ما بالغ بر ۲۰ غرفه را از ستاد برگزاری درخواست کرده‌ بودیم که به علت محدودیت فضا، فقط چهار غرفه به مجموعه اداره‌کل آموزش و پرورش اختصاص یافت و ما فعالیت‌های خود را با ادغام در این چهار غرفه‌ انجام خواهیم داد.
وی اظهار کرد: عنوان غرفه‌های فعال آموزش و پرورش شامل سبک زندگی قرآنی، کاردستی‌ها و بازی‌های قرآنی، آموزش رفتار با کودکان و نوجوانان از منظر قرآن و هنرهای قرآنی خواهد بود و در قالب همین چهار عنوان سایر فعالیت‌های قرآنی آموزش و پرورش مثل دستاوردها و فعالیت دارالقرآن‌ها به نمایش درآمده و ارائه می‌شود.
حضور فعالان قرآنی در غرفه‌های آموزش و پرورش
مهدوی‌خواه ابراز کرد: اطلاع‌رسانی در مورد نمایشگاه به همه فرهنگیان انجام شده است و از همه دعوت شده تا بازدید از نمایشگاه قرآن و عترت مشهد را در برنامه خود قرار دهند و در زمینه همکاری‌ها جهت اجرای نمایشگاه قرآن ۱۵ نفر از نیروهای فعال قرآنی ما در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، مسئولیت فعالیت و غرفه‌داری در نمایشگاه قرآن را برعهده دارند.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: غرفه‌های آموزش و پرورش در روز افتتاحیه و همزمان با گشایش نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد قابل بازدید خواهد بود و مقدمات لازم برای استقرار غرفه‌ها انجام شده است.
برگزاری کلاس‌های آموزشی نمایشگاه قرآن 
مهدوی‌خواه به حضور اساتید قرآنی و برگزاری کلاس‌های آموزشی در غرفه‌ها اشاره کرد و گفت: آموزش‌های قرآنی مثل صحیح‌خوانی نماز و مشاوره‌های قرآنی در قالب کلاس‌ها و اطلاعیه‌ها تنظیم شده و در ضمن برنامه‌های یک هفته‌ای نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد در حرم مطهر رضوی انجام خواهد شد.

انتشار:علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :