13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۱۳:۵۰:۵۸
کد مطلب:  BMUZuJFS
خراسان رضوی به عنوان نخستین استان
حق الزحمه شش میلیارد تومانی امتحانات را پرداخت کرد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی به عنوان نخستین استان کشور حق الزحمه معوق امتحانات نهایی خرداد 95 را پرداخت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی  دکتر علیرضا کاظمی در جلسه ویدئو کنفرانس ثبت نام با حضور ریاست ادارات نواحی و مناطق استان با اشاره به این که یکی از چالش های مهم در این ایام سال پرداخت حقوق همکاران قرارداد کار معین است گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه بنا بر این بوده است که حقوق فرهنگیان قرارداد کار معین همزمان با حقوق فرهنگیان رسمی پرداخت شود که با مشکلات پیش آمده تا کنون موفق به انجام آن نشدیم؛ اما با تمهیدات به کار گرفته شده امروز حقوق این دسته از همکاران واریز شد و با برنامه ریزی صورت گرفته به طور مرتب در ماه های آینده هم زمان با حقوق همکاران فرهنگی رسمی واریز خواهد شد.

وی در ادامه با بیان این که وزارت آموزش و پرورش برای بودجه امتحانات تنها 70 تا 90 میلیارد تومان بودجه در سطح کشور در نظر گرفته است  اظهار کرد: این در حالی است که این حق الزحمه در سطح کشور معادل با 130 میلیارد تومان است و مسلما با 30 درصد کسری بودجه مواجه خواهیم شد.

کاظمی اعلام کرد:خوشبختانه خراسان رضوی توانست به عنوان اولین استان کشور مبلغ شش میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی حق الزحمه امتحانات خرداد 95 را پرداخت کند.

وی با اشاره به این که این مبلغ امروز به حساب فرهنگیان واریز می شود اظهار داشت: پروژه سنگین مهر ماه نیازمند ساماندهی، سازمان دهی، نقل و انتقالات، ثبت نام مدارس در بخش های مختلف، تغییر سمت ها و تشکیل کمیته های مختلف برای راه اندازی مدارس است.

این مقام مسئول عنوان کرد: 11 کارگروه در ذیل ستاد ثبت نام  در استان تشکیل شد که سیاست های ثبت نام را نشان می دهد.

کاظمی خاطر نشان ساخت: شعار آموزش و پرورش خراسان رضوی در پروژه مهر سال جاری "ثبت نام آسان، روان، بدون دغدغه و بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه همراه با نظارت لازم" است.

وی بیان کرد: در قالب 11 کارگروه ستاد ثبت نام سیاست توسعه متوازن، توسعه پیش دبستانی ها و پیشگیری از ترک تحصیل همراه با نظارت کامل بر فرایند ثبت نام به منظور رضایت مندی اولیا مد نظر قرار می گیرد.

آغاز به فعالیت پایگاه های سنجش بدو ورود از 20 خرداد ماه

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت انجام سنجش دانش آموزان قبل از ورود به دبستان اظهار کرد:نوبت دهی در پایگاه های سنجش بدو ورود به دبستان از 10خرداد ماه آغاز شده است که این پایگاه ها در تاریخ 20 خرداد ماه شروع به فعالیت می کنند.

کاظمی افزود:تعداد 59 پایگاه در سطح استان در این زمینه دایر مشغول فعالیت اند و بیش از 590 نفر عوامل اجرایی امرو مربوط به سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان را انجام می دهند.

وی در خصوص کنترل کلاس های بالا و یا پایین نرم گفت: برای کنترل کلاس های بالا و یا پایین نرم بهترین زمان هنگام ثبت نام است که می توان با محدوده بندی مناسب از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنیم.

وی یادآور شد: در کنار سیاست های ابلاغی ثبت نام توسعه متوازن، هدایت تحصیلی، ثبت اطلاعات در سامانه سناد، سرویس مدارس، لباس فرم، توزیع کتاب های درسی، به سازی فضاهای آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی باید مد نظر مدیران مدارس و مسئولان ادارات آموزش و پرورش قرار گیرد.

کاظمی اجرای هدایت تحصیلی را از اهمیت بالایی دانست و اذعان کرد: ادارتی از قبیل ناحیه4، ناحیه2 و شهرستان های گناباد و تخت جلگه عملکرد بالای 99 درصد در زمینه هدایت تحصیلی داشته اند.

هیچ مدرسه ای حق دریافت یک ریال پول بابت ثبت نام ندارد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به معضلات دریافت مبلغ در هنگام ثبت نام اشاره و اظهار داشت: فضای آموزش و پرورش با جذب مشارکت هیچ مشکلی ندارد و مدیران می توانند با تشکیل انجمن و برقراری تعامل مناسب با اولیا نسبت به مشارکت جویی آن ها و به صورت داوطلبانه اقدام کنند که روند فوق بایستی پس از جریان ثبت نام صورت گیرید.

کاظمی تصریح کرد: هیچ مدرسه ای حق دریاقت ریالی پول از اولیا به منظور ثبت نام را ندارد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به تشکیل مدارس هیئت امنایی با فلسفه استفاده از ظرفیت های فکری و مادی دستگاه ها و افراد دیگر ادامه داد: گرفتن پول در مدارس هیئت امنایی صرفا منوط به برنامه ریزی های فوق العاده است و اگر چنین برنامه هایی نداشته باشند این مدارس با مدارس دولتی هیچ تفاوتی ندارند.

وی عنوان کرد: ثبت نام از دانش آموزان اتباع بدون هیچ مشکلی انجام می شود و در مهر ماه امسال به دنبال آن هستیم تا هیچ دانش آموزی از فضای آموزشی بی بهره نماند.

عکس: غفاریان

خبر: جاودانی
 

به اشتراک بگذارید :