13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ ۰۹:۴۸:۰۳
کد مطلب:  OsEJrgX5
در جلسه شورای اداری شهرستان مطرح شد
طرقبه، شاندیز ظرفیت مناسبی برای تولیدات دانش آموزان در هنرستان ها دارد.

با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان طرقبه شاندیز چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال 1396 با محوریت شیوه های اجرای بند(ه) تبصره 9 قانون بودجه و برنامه های اوقات فراغت تابستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  آموزش و پرورش طرقبه و شاندیز در این جلسه فرماندار طرقبه شاندیز ضمن تشکر ویژه از فرهنگیان به خاطر خلق حماسه 29 اردیبهشت اظهار داشت: بدون اغراق و تکلف 70 درصد امور اجرایی و نظارتی انتخابات توسط جامعه فرهنگیان انجام گرفت و باید مدیون تلاش و حضور این عزیزان باشیم ضمن اینکه تعداد قابل توجهی از منتخبین شوراها نیز فرهنگی هستند.

در ادامه این جلسه مدیر آموزش و پرورش طرقبه شاندیز  به توضیح بند (ه) تبصره 9 قانون بودجه 96 در خصوص بهره برداری تجاری از فضاهای آموزشی پرداخت.

سید احمد باقری گفت: در گذشته بسیاری از املاک و اراضی دارای ارزش تجاری تنها در چارچوب بهر برداری آموزشی تعریف شده بودند و هرگونه استفاده تجاری تحت هر عنوان دیگری غیر قانونی بود که با توجه به بند (ه) تبصره 9 قانون بودجه به آموزش و پرورش این اجازه داده می شود تا املاک و زمین های دارای ارزش خود را با رعایت اولویت های آموزشی و تربیتی تغییر کاربری دهد و بهره برداری مفید داشته باشد،  ضمن اینکه این فضاها از کلیه عوارض معاف خواهد بود و این قانون کمک شایانی در جهت رفع تنگناهای مالی آموزش و پرورش و نوسانات بودجه ای خواهد داشت.

دبیر شورای آموزش پرورش ضمن اشاره به ابعاد این بند افزود: در شهرستان طرقبه شاندیز املاک و فضاهایی داریم که در موقعیت مناسب قرار گرفته اند از جمله هنرستان ها و باید بتوانیم از تولیدات و ظرفیت این مراکز برای فروش محصولاتشان بهره ببریم و با ارسال آیین نامه اجرایی مشکلات در خصوص تجاری سازی تولیدات این مراکز برطرف می گردد.

در ادامه این جلسه کلیه اعضای حاضر در جلسه شورای آموزش و پرورش موافقت خود را باکلیات موضوع اعلام کردند و  مقرر شد لیست کاملی از فضاهای متناسب با بند فوق در جلسه آتی معرفی گردد.

در این جلسه همچنین معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز از برنامه های گسترده این معاونت در ایام تابستان و فعالیت دارالقرآن ها و کانون ها در برنامه های مختلف پرورشی قرآنی و ورزشی خبر داد و گزارشی از برنامه ها، لیست کلاس ها و نرخ شهریه و موارد دیگر مطرح کرد که مورد تایید شورا قرار گرفت

انتشاردهنده:علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :