21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ ۱۳:۰۱:۳۶
کد مطلب:  kMH62m9i
دکتر کاظمی در جلسه هماهنگی برنامه های اوقات فراغت:
بهترین مکمل فعالیت های آموزشی برنامه های اوقات فراغت است

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: تلاش داریم تحقق کیفیت را در کنار رشد حساب شده کمی در برنامه های اوقات فراغت ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی دکتر علیرضا کاظمی در جلسه هماهنگی برنامه های اوقات فراغت با گرامی داشت یاد شهیدان حادثه تروریستی تهران گفت: شواهد منطقه ای حاکی از این بود که دشمنان از حضور و مشارکت پررنگ ملت ایران در انتخابات عصبانی بودند و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب "این ترقه بازی هایی که انجام می دهند، جایگاهی در انقلاب ندارد" .

وی در خصوص برنامه ها و پایگاه های اوقات فراغت اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی از موارد مورد انتظار در حوزه اوقات فراغت است که باید در راستای تحقق آن برنامه ریزی شود.

کاظمی با اشاره به این که تلاش برای تحقق کیفیت در کنار رشد حساب شده کمی قابل تقدیر است بیان کرد: رویکرد پایگاه های اوقات فراغت مهارت آموزی در کنار استفاده از تمامی ظرفیت هاست.

وی با تاکید بر این‌که اوقات فراغت از اهمیت بالایی برخوردار است اظهار داشت:  اوقات فراغت از اهمیت بالایی در تعلیم و تربیت برخوردار است و در صورت عدم توجه به آن خلأ بزرگی در تربیت رخ نمون می شود زیرا دانش آموزانی که در فعالیت های این چنینی حضور ندارند دچار افت تربیتی و  آموزشی می شوند.

این مقام مسئول یادآور شد: بهترین مکمل فعالیت های آموزشی برنامه های اوقات فراغت است که خوشبختانه بالای 90 درصد دانش آموزان خراسان رضوی درگیر بخش های مختلف اوقات فراغت می شوند.

وی مدیریت یک پارچه و سیستمی برنامه های اوقات فراغت را معاونت پرورشی و فرهنگی اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: بهتر است از تمام ظرفیت های درون و برون سازمانی و فضای مجازی برای پیشبرد اهداف برنامه های اوقات فراغت بهره بگیریم.

بهره گیری از ظرفیت هنرستان ها فراموش نشود

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه این جلسه گفت: هنرستان ها یکی از ظرفیت های مناسب آموزش وپرورش برای اجرای برنامه های اوقات فراغت هستند و انتظار می رود تمرکز بر این ظرفیت بیش از پیش صورت گیرد.

کاظمی از عملکرد بسیار بالای خبرگزاری پانا در ایام انتخابات خبر داد و اظهار کرد: خبرگزاری پانا در خراسان رضوی بیشترین سهم را در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در بین دانش آموزان داشت که قابل تحسین است.

وی به آشنا سازی دانش آموزان با فضای کسب و کار و معیشت اشاره داشت و اذعان کرد: ضروری است کار گروه اوقات فراغت دائمی برای دانش آموزان با رویکرد اشتغال زایی راه اندازی شود.
عکس: غفاریان
خبر: جاودانی

به اشتراک بگذارید :