26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ ۱۵:۰۴:۵۱
کد مطلب:  BKbZTQr5
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه هماهنگی برنامه های اوقات فراغت اعلام کرد:
شعار برنامه های اوقات فراغت در تابستان 96 "کسب یک مهارت"

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: : پیش بینی می کنیم امسال بیش از بیش از 250 هزار دانش آموز در برنامه های اوقات فراغت شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر منصوریان در جلسه هماهنگی اوقات فراغت با اشاره به این که شعار برنامه های اوقات فراغت در تابستان 96 " کسب یک مهارت " تعیین شده است، گفت: با توجه به این که شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال عنوان شده است؛ توجه به مهارت آموزی که منجر به تولید و اشتغال شود مدنظر قرار گرفت.

منصوریان اظهار کرد: در تابستان سال گذشته دو هزار و 25 پایگاه در سطح استان تشکیل شد که هزار و 60 پایگاه دخترانه و 965 پایگاه پسرانه بودند.

وی با اعلام این که 276 هزار و 711 دانش آموز در سال گذشته از برنامه های اوقات فراغت بهره بردند عنوان کرد: از این تعداد 137 هزار و 290 نفر دختر و 139 هزار و 321 نفر پسر بودند.

این مقام مسئول اظهار داشت: طبق آمارگیری های انجام شده حدود 26 درصد دانش آموزان استان در برنامه های تابستانه و اوقات فراغت شرکت داشته اند.

منصوریان یادآور شد: مشارکت دانش آموزان، استفاده از ظرفیت دانش آموزان نخبه در استان، بومی سازی برنامه ها، بهره گیری از روش های نشاط آور، استفاده بهینه از ظرفیت های آموزش و پرورش، استفاده از امکانات سایر دستگاه ها، تقویت و گسترش مراکز فعالیت های تابستانه دختران، فراهم کردن زمینه مشارکت اولیا و توصیه و ارتقاء سطح سلامت روانی و تحصیلی دانش آموزان از جمله سیاست های اجرایی برنامه های اوقات فراغت در تابستان سال 96 است.

عکس: رهنما

خبر: جاودانی

به اشتراک بگذارید :