13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۰۸:۴۶:۳۲
کد مطلب:  cZ4ihVFz
شهریه مدارس غیردولتی ساماندهی می شود

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با طراحی سامانه همگام شهریه مدارس غیردولتی به صورت قانون مند از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی "سعید صالح" با اشاره به این که بر خلاف آنچه عموم مردم تصور می کنند در سال جاری شهریه مدارس غیردولتی درصدی اضافه نخواهد شد گفت: برخلاف تصور عموم که شهریه مدارس غیردولتی درصدی افزوده و یا کسر می شود؛ در سال جاری در قالب الگوی شهریه عملیاتی می شود.
وی در خصوص تشریح الگوی شهریه اظهار کرد: به منظور ساماندهی شهریه در مدارس غیر دولتی با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدارس غیردولتی سامانه ای با نام "سامانه همگام" راه اندازی شد.
صالح ادامه داد: در این سامانه موسسان اطلاعات مدارس خود را وارد کرده و شهریه مدرسه متناسب با فرمول طراحی شده تعیین می شود، لذا ممکن است دو مدرسه غیردولتی در یک محله دارای دو شهریه متفاوت باشند که دلیل آن هم تفاوت های امکانات و فضای آموزشی است.
وی با اشاره به این که طراحی سامانه همگام منجر به ساماندهی و قانونمند شدن شهریه ها در مدارس غیردولتی شده است اظهار داشت: روند تعیین شهریه به این صورت است که موسسان مشخصات مدرسه خود را در سامانه ثبت می کند و پس از بررسی مشخصات و میزان شهریه در شورای ناحیه و تایید نهایی در شورای اداره کل وزارت آموزش و پرورش شهریه نهایی را از طریق سامانه اعلام می کند.
این مقام مسئول اظهار داشت: مبلغ شهریه هایی از طرف وزارت آموزش و پرورش احتمالا تا آخر خرداد ماه اعلام می شود و تا این تاریخ مدارس می توانند علی الحساب دانش آموزان را با مبلغ شهریه سال گذشته ثبت نام کنند.


خبر: جاودانی

به اشتراک بگذارید :