26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۲:۴۷:۲۵
کد مطلب:  DFCEc6R8
نشست مشترک اعضای پارلمان اولیا استان با مدیرکل آموزش و پرورش:
کاظمی: باید به دنبال مشارکت واقعی و هدفمند اولیا در فعالیت های تربیتی مدارس باشیم

نشست مشترک اعضای پارلمان اولیا استان خراسان رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش روز سه شنبه در مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر علیرضا کاظمی در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در پارلمان اولیا اظهار داشت: حضور اولیا دانش آموزان در کنار دست اندرکاران آموزش و پرورش به مدیران این حوزه انگیزه و قدرت می دهد تا به سمت رشد و توسعه بیش از پیش این بخش گام بردارند.
وی پارلمان اولیا را پشتوانه ای فکری و عملی برای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی دانست و گفت:مشارکت اولیا و دانش آموزان در فرآیندهای تعلیم و تربیت از مهمترین مسائل و فاکتورهای موفقیت در این بخش است و پارلمان اولیا نماد ایجاد یک مشارکت مطلوب در نظام آموزش و پرورش است.
کاظمی ادامه داد: ما نباید تنها به دنبال جذب مشارکت مالی اولیا در رشد فعالیت های مدارس باشیم بلکه باید زمینه مشارکت عمیق ، واقعی و همه جانبه آن‌ها در تربیت فرزندان خودشان باشیم و در این مسیر نقش پارلمان اولیا بسیارمهم و حیاتی ست.
وی تصریح کرد: توسعه عملیاتی مشارکت اولیا، نظارت بر فعالیت های انجمن های اولیا و مربیان در مدارس ، انتقال تجربیات و ایجاد شبکه گردش اطلاعات و ارائه برنامه های مطلوب برای توسعه مشارکت ها از مهمترین مطالباتی ست که از پارلمان اولیا وجود دارد.
زینت ارمغان رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این جلسه باتببین برخی از اهداف تشکیل پارلمان اولیا اظهار داشت: پارلمان اولیا که به ابتکار آموزش و پرورش خراسان رضوی برای نخستین بار در کشور فعال شد در شش کمیسیون فعالیت می‌کند و در این بخش به دنبال توسعه مشارکت نهادمند اولیا در فرآیندهای تعلیم و تربیت هستیم.
دکتر منظمی رئیس پارلمان اولیا آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این نشست مشترک به گزارش برخی از اقدامات انجام شده پرداخت و اظهار داشت: پارلمان اولیا نماد مشارکت واقعی و عملی خانواده دانش آموزان در آموزش و پرورش است
به اشتراک بگذارید :