26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۲:۳۲:۲۴
کد مطلب:  s8PplKNB
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 در جلسه مدیران گفت:
سیره علوی باید سرلوحه اقدامات باشد

در این جلسه مدیر و معاونان آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد و نماینده مدیران مدارس به بیان دیدگاه های خود و تبادل نظر در خصوص مسائل آموزشی و پرورشی پرداختند.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد، روحانی نیا مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد ضمن گرامیداشت ایام شهادت مولای متقیان، امام علی (ع) گفت: توصیه های حضرت امیر (ع) بسیار مهم و مفید است. نامه 53 نهج البلاغه نامه ای است که مرتبط با وظایف مدیران است و ما بایستی دستورات آن را سرلوحۀ کار خویش قرار دهیم.
محسن روحانی نیا در ادامه با اشاره به لزوم اجرای صحیح قوانین هنگام ثبت نام دانش آموزان تأکید کرد: دریافت وجهی به غیر از پول بیمه و کتاب درسی هنگام ثبت نام مجاز نیست و در صورت انجام هزینه های اضافی توسط مدرسه برای امور فوق برنامه، مبالغ آن در طول سال تحصیلی دریافت شود.
روحانی نیا اظهار داشت: هدف بنده ارتباط خوب بین بافت اداری و آموزشی بوده و خواهد بود. اگر پیوند بین دو باشد، مسائل به خوبی حل خواهد شد. اداره آموزش و پرورش، پیشانی اداره و بهبود ظاهر و کارآیی آن به نفع همه فرهنگیان اعم از اداری و آموزشی و دانش آموزان است.
این مقام مسئول ضمن بیان ویژگی های مثبت طرح مدرسه یار تصریح کرد: بایستی به مدارس ناحیه در اجرای طرح مدرسه یارکمک کرد. من در گذشته مزایای این طرح را تجربه کردم؛ بسیار مثبت بوده است. در برخی مدارس هزینه ها تشریفاتی است که باید کنترل شود.
روحانی نیا در ارتباط با توسعه مدارس غیر دولتی اذعان داشت: باید تلاش کنیم تعداد این مدارس افزایش یابد. وی در خصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان افزود: شما مدیران باید دانش آموزان را به رشته هایی هدایت کنید که توسعه متوازن تحصیلی اتفاق بیفتد. در سال گذشته 550 هزار نفر شرکت کننده در گروه تجربی داشتیم که 150 هزار آنها در کنکور پذیرفته شده اند. بایستی دانش آموزان را به رشته های دیگری هدایت کنیم. با وجود تجهیزات مناسب هنرستان ها، دانش آموزان محصل در آنها کمتر از حد انتظار است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو پس از ایراد سخنانی در خصوص جذب کمک های مردمی و لزوم انتقال تجربیات یک مدیر به مدیر بعدی اضافه کرد: بارها گفته ام که بنای کار ما بر تثبیت است؛ اما اگر نیاز به تغییر باشد لحظه ای درنگ نخواهیم کرد. با وجودی که بیشتر ناحیه دو در قسمت های کمتر برخوردار شهر قرار گرفته، اما از حیث نیروی انسانی توانمند و دانش آموزان مستعد سرآمد هستیم.
انتشاردهنده :علی غفاریان
 
به اشتراک بگذارید :