8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۳۵:۴۵
کد مطلب:  J0pP1S1Z
دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش:
نگاه آينده نگرانه در آموزش و پرورش ضرورت دارد

دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش بايد بيش از ساير دستگاه هاي اجرايي به آينده فكر كنيم و نگاه آينده نگرانه داشته باشيم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از مازندران؛ مهدي نويد ادهم درگردهمايي مديران، روسا و معاونين آموزشي استان مازندران كه در ساري برگزار شد، اظهاركرد: روح سند تحول بنيادين كاهش تمركز است و برنامه هاي تمركزگرا با روح سند مطابقت ندارد.

دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش با بيان اينكه تربيت زمانبر است، تصريح كرد: بايد اموري كه ضد سند تحول بنيادين آموزش و پرورش است را به آرامي تعطيل كنيم.

وي با اشاره به 3 تأمل تحول آفرين در اين زمينه گفت: تعطيلي، تصحيح و تأسيس برخي از برنامه هاي موجود بايد در اين راستا در دستور كار ما قرار گيرد.

دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش با بيان اينكه بايد نگاه آسيب شناسانه به مشكلات داشته باشيم، خاطرنشان كرد: بايد باور كنيم كه مي توانيم با نگاه كيفيت گرا به دنبال وضع مطلوب باشيم.

وي با بيان اينكه در آموزش و پرورش بايد بيش از ساير دستگاه هاي اجرايي به آينده فكر كنيم، افزود: دانش آموزان ما مسافران آينده اند و بايد فكر كنيم چه چيزي براي آينده آنها تأمين مي كنيم.

نويد با اشاره به برخي مهارت هاي ضروري آينده گفت: بايد مهارت جهاني فكر كردن را در دانش آموزان نهادينه كنيم چون جهان آينده دنياي متفاوتي است كه نياز به يادگيري الزاماتي دارد.

دبيركل شوراي عالي آموزش و پرورش با اشاره به ديگر مهارت مهم مورد نياز دانش آموزان ابرازكرد: مهارت انتخاب كردن از ديگر مهارت‌هاي مهم است كه مي‌تواند كمك كند تا فرزندان ما درآينده دچارمشكل نشوند.

به اشتراک بگذارید :