14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ ۱۸:۲۵:۰۱
کد مطلب:  QQi3kUGv
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در جشن شکوفه ها و غنچه ها:
مدارس خوزستان در سال تحصیلی جدید میزبان یک میلیون دانش آموز است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در سال تحصیلی جدید شاهد حضور یک میلیون دانش آموز در مدارس استان خوزستان هستیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از خوزستان، محمد تقی‌زاده در جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها که امروز چهارشنبه 29 شهریورماه در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: روز شکوفه ها و غنچه ها یکی از بزرگترین رویدادهای ملی در جامعه است.

وی افزود: اسلام تنها دینی است که با خواندن آغاز می ‌شود و این نشان از اهمیت علم و دانش، کتابت و مدرسه و دانشگاه در دین اسلام است. در شرایط فعلی، هر جامعه‌ای که بخواهد دچار تغییر، تحول و تکامل شود، باید علم، دانش و تعلیم و تربیت را در جامعه گسترش دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: اگر بخواهیم جامعه‌ای داشته باشیم که در تمام زمینه‌ها از جمله صنعت، تکنولوژی، علم و دانش، توسعه پیدا کند، باید درس و مدرسه و تعلیم بچه‌ها، اولویت اول ما باشد. باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا دانش‌آموزان بدون اضطراب و استرس وارد مدرسه شده و تحصیل خود را ادامه دهند. تا آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در مسیر واقعی خود قرار گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت فراگیری ساده ترین مهارت های زندگی مانند دوستی، محبت، رفاقت، همدلی، شناخت گفت: اگر دانش آموزان ما معنا و مفهوم این واژه‌ها را به خوبی درک کنند، در آینده  مشکلی در جامعه نخواهیم داشت و این مفاهیم باید فصل اول زندگی دانش آموزان ما باشد.

تقی‌زاده با اظهار اینکه در سال تحصیلی گذشته در همه زمینه‌ها موفقیت‌های خوبی درآموزش و پرورش به دست آمد، گفت:  برای اولین بار پیش‌دبستانی در خوزستان اجباری اعلام شد که با این کار رتبه خوزستان در پیش‌دبستانی از رتبه 18 به  رتبه اول کشوری ارتقا پیدا کرد. در حوزه سوادآموزی نیز جزو سه استان ممتاز کشور از نظر توسعه سوادآموزی شدیم. در کنکور نیز توانستیم  از رتبه 27 ، به رتبه 19 ارتقا پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه امسال شاهد حضور بیش از یک میلیون دانش‌آموز در مدارس خوزستان خواهیم بود، گفت: اولویت اول مسئولان و خانواده‌ها باید آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت و سرنوشت دانش‌آموزان باشند. ذهن همه خانواده‌ها باید درگیر مسأله تعلیم و تربیت باشد. تا امسال نیز مانند سال گذشته سالی همراه با موفقیت در تمام زمینه‌ها داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در حال ارتقاء شاخص‌های آموزش و پرورش استان هستیم. به طور مثال تمام مدارس کانکسی خوزستان، امسال جمع‌آ‌وری می‌شوند و در تلاش هستیم تا عدالت آموزشی را در سراسر استان برقرار کنیم.

به اشتراک بگذارید :