14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ۱۲:۲۰:۰۰
کد مطلب:  0J8ARs8G
استاندار خوزستان:
صعب العبور ترین مناطق خوزستان نیز دارای پیش دبستانی هستند

استاندار خوزستان در آیین بازگشایی مدارس گفت: صعب العبور ترین مناطق خوزستان نیز دارای پیش دبستانی هستند و با برنامه ریزی توانستیم پوشش این دوره تحصیلی را در استان به 98 درصد برسانیم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از خوزستان، غلامرضا شریعتی در آیین بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در هفتکل برگزار شد، اظهارکرد: امروزه تقویت و ارتقا نظام آموزش و پرورش یک شاخص برای رشد  استان‌ها و از مهم‌ترین شاخص های توسعه در جامعه است.

وی با اظهار اینکه  تربیت نیروی متعهد و متخصص از اهداف نظام جمهوری اسلامی است گفت: در آمارهایی که یونسکو ارائه می‌دهد، بر چهار سطح آموزش؛ یعنی پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی تاکید شده  است که کشورهای پیشرفته، بیشترین توجه  را به پیش‌دبستانی و در کشورهای در حال توسعه، بیشترین هزینه‌ها را  صرف آموزش عالی می کنند.

شریعتی با بیان اینکه در سال  تحصیلی گذشته گام های موثری در  توسعه پیش‌دبستانی در  خوزستان برداشته شد، گفت: با برنامه‌ریزی جدی و مناسب توانستیم رتبه اول کشوری را در پیش‌دبستانی کسب کنیم و امیدواریم با تلاش‌های مسئولان در حوزه پیش‌دبستانی بخشی از مشکلات بازماندگی از تحصیل در استان خوزستان حل شود.

وی با اشاره به افزایش قابل ملاحظه رتبه‌های زیر هزار دانش‌آموزان کنکوری در خوزستان گفت: در مناطق محروم نیز رتبه‌های خوبی در کنکور سراسری به دست آمد که حاصل برگزاری کلاس‌های کنکوری برای دانش‌آموزان مستعد مناطق محروم  بود که توان مالی لازم برای شرکت در کلاس‌های کنکور را نداشتند.

شریعتی تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با معاون وزیر آموزش و پرورش داشتیم، کلاس‌های کانکسی تا یک سال آینده در خوزستان برچیده می‌شوند و امیدواریم تا سال 97 هیچ مدرسه یا کلاس کانکسی در استان نداشته باشیم و شرایط تحصیل را بیش از پیش برای دانش‌آموزان بهبود بخشیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال 96 به سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" گفت: پیشنهاد می‌کنم یک بازنگری کلی در محتوای کتب درسی صورت گیرد؛ به گونه‌ای که در کنار تقویت مهارت‌های زندگی، مفاهیمی مانند تولید ملی، ضرورت اتحاد، قناعت، تلاش، پشتکار و به تعبیری مفهوم اقتصاد مقاومتی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

به اشتراک بگذارید :