3 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ ۰۷:۳۱:۰۷
کد مطلب:  DwM8NtSo
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش:
قضاوت درست و مثبت اندیشی را به دانش آموزان آموزش دهیم

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: باید به دانش آموزان و فرزندان خودمان مثبت اندیشی، قضاوت صحیح، تحمل آرای مخالف، خوب گوش دادن و پردازش اطلاعات را آموزش دهیم تا مشکلاتمان کمتر شود

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، حمیدرضا کفاش در مجتمع فرهنگی رفاهی منطقه 12 تهران با تاکید بر تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و نقش آفرینی قشر فرهنگی در این زمینه اظهار کرد: وقتی حرف از ملیت است جمهوری اسلامی ایران می شود ملیت؛ منافع ملی ما در گرو حضور گسترده در صحنه است.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: آنجا که منافع ملی است نباید حرفی از قومیت باشد و رسیدن به این جایگاه به تربیت دانش آموزان توسط ما فرهنگیان بازمی گردد.نمونه بارز این توجه به ملیت را  می توان در انقلاب شکوهمند ایران اسلامی یافت ؛ جایی که هر کس در وسع خود به پیروزی انقلاب کمک می کرد و حال نیز باید همین باشد.

وي در مورد ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت و تاکید سند تحول بنيادین بر تربیت دانش آموزان در ابعاد مختلف گفت: اگر ما تنها به یک بعد آموزش بپردازیم منجر به افراطی گری می شود.اگر فقط به بعد فناوری يا کنکور  بپردازيم در آینده نمی توانیم انتظار سلامت تفکر و اندیشه را از آن ها داشته باشیم. تربیت قرآنی، سیاسی، اجتماعی، آموزشی به اندازه هم مهم است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مورد آموزش مهارت گوش دادن به دانش آموزان و اهمیت زود قضاوت نکردن گفت: آموزش صحیح به دانش آموزان وظیفه ماست. آنها وقتی آموزش صحیحی داشته باشند، اگر دقت به کلام و قضاوت درست را آموزش ببینند دیگر فردی که یک موضوعی را خلاف نظر آنها بیان می کند با یکدیگر به مشکل برنمی خورند. باید در آموزش تحمل آرای مخالف، دقت کنیم و تحلیل درستی بدست آوریم و سریع قضاوت نکنیم.

كفاش با تاکید بر ایجاد روحیه مثبت اندیشی در جامعه گفت: ما باید در جامعه مثبت اندیشی و مثبت نگری را گسترش دهیم. فعالیت هایی که دانش آموزان انجام می دهند، توصیفاتشان، رفتارشان باید مملو از مثبت اندیشی باشد.

به اشتراک بگذارید :