23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ ۱۲:۳۶:۵۵
کد مطلب:  lcRRmZ7E
در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل مجلس مطرح شد:
«سیاست زدگی بزرگ‌ترین آفت آموزش‌ و پرورش»

يوسف نجفی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مجلس گفت: زیرا بزرگ‌ترین آسیب و آفت نظام اداری آموزش‌ و پرورش، سیاست زدگی است که همواره باید از آن پرهیز کرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت حقوقی و امور مجلس، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر امور مجلس با حضور معاون حقوقی و امور مجلس و جمعی از کارکنان دفتر امور مجلس برگزار شد.

 در این مراسم، سید محمد شفیعی به‌عنوان مدیرکل جدید دفتر امور مجلس معرفی و از تلاش‌ها و زحمات شاپور محمد زاده، مدیرکل سابق این دفتر تجلیل و قدردانی شد.

یوسف نجفی معاون حقوقی و امور مجلس، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و تبریک فرارسیدن اول مهر و بازگشایی مدارس درباره ویژگی‌های مدیر امور مجلس گفت: علاوه بر ویژگی‌های تخصصی و حرفه‌ای، تدین و رعایت انصاف، حوصله، سعه‌صدر و صبوری از ویژگی‌های مؤثر برای مدیریت دفتر امور مجلس است.

وي ادامه داد: رمز موفقیت دفتر امور مجلس،‌ درک درست از مطالبات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است. کار با مجلس هم سخت است و هم آسان. لذا داشتن برنامه و تعامل سازنده، تسریع و تسهیل‌کننده امور خواهد بود.

معاون حقوقی و امور مجلس با اشاره به تفاوت نظام اداری آموزش‌وپرورش با سایر دستگاه‌های اجرایی گفت: با توجه به اینکه اکثر کارکنان و متصدیان سطح مدیریتی در آموزش‌وپرورش معلم تربیت‌شده‌اند،‌ رفتار سازمانی متفاوت از کارمندی دارند، فرهنگ نظام اداری حاکم بر آموزش‌وپرورش کارمندی نیست و به‌مانند مؤسسات پژوهش مدیریت بر مدیریت ناپذیر هستند.

وی افزود: در دستگاه عظیم آموزش‌وپرورش به جهت مأموریت انسان‌سازی آن، برای مدیریت، باید رهبری آموزش داشت.

نجفی درباره استقلال آموزش‌وپرورش در مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش باید تولید سیاست کند، نه دنبال سیاست باشد، زیرا بزرگ‌ترین آسیب و آفت نظام اداری آموزش‌وپرورش، سیاست زدگی است که همواره باید از آن پرهیز کرد.

او در انتها گفت: سعی کنیم ظلم نکنیم زیرا بنیان حکومت‌ها با ظلم بر هم می‌ریزد، خدمتگزاری و تکریم رباب رجوع را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و به اصول منشور اخلاقی معاونت پایبند باشیم و انصاف در گفتار و رفتار داشته باشیم.

در این جلسه شاپور محمد زاده ضمن تشکر و قدردانی از معاون حقوقی و امور مجلس، مدیران کل و همکارانشان در دفتر امور مجلس گفت: در دفتر امور مجلس در بسیاری از موارد با تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌تواند چاره‌ساز رفع مشکلات این وزارتخانه باشد

مدیرکل سابق دفتر امور مجلس ادامه داد: ازاین‌رو ماهیت کار آن علاوه بر اینکه بسیار پرحجم است. بسیار مهم و اساسی است که دقت، نظم و سرعت همکاران را می‌طلبد حتی اگر پاسخ‌نامه‌ای منفی باشد پاسخ‌نامه نماینده باید داده شود. کار دفتر امور مجلس با دفاتر دیگر متفاوت است بحث تعامل با نمایندگان می‌تواند خیلی چاره‌ساز باشد.

سید محمد شفیعی در این مراسم ضمن تشکر از اعتمادی که به ایشان شده است گفت: امیدوارم بتوانم در مسئولیت جدید با مساعدت و همکاری تمامی عوامل مربوط در پیشبرد امور و تعامل قوی و مثبت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی موفق شویم. در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از خدمات ارزنده شاپور محمد زاده تجلیل به عمل آمد.

سید محمد شفیعی مدیرکل جدید دفتر امور مجلس دارای مدرک فوق‌لیسانس مدیریت آموزشی پیش‌ازاین در سطوح مختلف مدیریتی در آموزش‌وپرورش و سازمان برنامه‌وبودجه فعالیت داشته است.

همچنین شاپور محمد زاده با حکم وزیر آموزش‌وپرورش در سمت مشاور و مدیرکل دفتر وزارتی مشغول انجام‌وظیفه است.

 

به اشتراک بگذارید :