8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ ۱۴:۴۵:۳۳
کد مطلب:  ulvQh4BR
دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش در سمنان:
مهمترین رسالت آموزش و پرورش تربیت صحیح و اصولی دانش‌آموزان است

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه امام حسین (ع) الگویی جهانی است گفت: معرفی حیات طیبه به دانش‌آموزان رسالت مهم آموزش و پرورش است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان سمنان، مهدی نوید ادهم شامگاه سه‌شنبه در آیین یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز استان سمنان اظهارکرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به دنبال این است که در آموزش و پرورش آنها اطلاعات و معلومات به فرزندان آموزش ندهیم؛ بلکه باید بتوانیم آنان را برای خوب زیستن آماده کنیم. باید مدرسه را به کانون زیستن، اندیشه و زندگی فرزندان این مرز و بوم بدل کنیم تا آموزش و پرورش اثربخش شود.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش ابزار تحقق این اهداف است تصریح کرد: هدف سند تحول دست‌یابی دانش‌آموزان کشور به مراتبی از حیات طیبه است.

نوید ادهم با بیان اینکه بخش زیادی از معلمان کشور توانایی انتقال مهارت‌های خوب زیستن را به دانش‌آموزان دارند اضافه کرد: بخش زیادی از معلمان نیز علاوه بر داشتن این مهارت، خود آنان نیز زندگی خوبی داشته و منش آنان به گونه‌ای است که الگوبرداری از آن، خوب زیستن را به دانش‌آموزان می‌آموزد.

وی افزود: امروز همه می‌دانند که کودکان بر اساس آنچه که می‌گوییم تربیت نمی‌شوند؛ بلکه تربیت آنان بر اساس آن چیزی است که عمل می‌کنیم و شخصیت برخی از معلمان ایران اسلامی معنای زندگی است و شهدای نظام مقدس انقلاب اسلامی نیز در این گروه قرار دارند.

دبیرکل شورای ‌عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معنی حیات در جامعه با تعابیر آیات و روایات از حیات متفاوت است گفت: شهدای ما زندگی را برای جامعه معنی کردند و امروز ما در آموزش و پرورش وظیفه داریم تا معنی واقعی حیات را بر اساس آیات و روایات به دانش‌آموزان معرفی کنیم.

نوید ادهم با تأکید براینکه امام حسین (ع) الگویی جهانی است، تصریح کرد: دشمنانی که فکر می‌کنند می‌توانند امام حسین (ع) را از دل شیعیان و همه محبان آن حضرت بیرون بیاورند؛ کوته بین هستد؛ چراکه عشق به امام حسین(ع) در قلب ما نهادینه شده است.

وی با اشاره به اینکه عاشورای سرخ حسینی با انتظار سبز مهدوی عجین و سبب پایداری ما شیعیان شده است، افزود: ما شیعیان درس‌های زیادی از فرهنگ عاشورا و انتظار آموختیم.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه عاشورا یک پدیده جهانی است تأکید کرد: نباید عاشورا محدود به شیعیان شود.

نوید ادهم با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) شخصیتی جهانی و متعلق به همه مردم جهان با هر دین و مذهب است، خاطرنشان کرد: برخی حرکات و کارهای که در ادبیات و فرهنگ جهانی پذیرفته نیست؛ نباید در هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع) انجام شود.

وی با اشاره به اینکه همه کسانی که با عاشورا آشنا می‌شود؛ پابند آن شده و دل در گرو آن می‌بندد تصریح کرد: امروز باید عاشورا و کربلا و شهدای آن را به جهان معرفی کنیم و عاشورا و شهدا و اسرای آن باید جهانی بمانند؛ چراکه باید درس زندگی کردن را از عاشورا بیاموزیم.

به اشتراک بگذارید :