14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  eA24kxBI
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان خبرداد:
شرکت بیش از یک هزار دانش آموز اهوازی در سوگواره "احلی من العسل"

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان از شرکت1500 دانش آموز نواحی 4 گانه اهواز و کارون در سوگواره احلی من العسل با هدف گرامیداشت مقام حضرت قاسم (ع) خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی در سوگواره احلی من العسل که در حسینیه ثار الله اهواز برگزار شد، اظهار کرد: پنجمین سوگواره احلی من العسل با هدف گرامیداشت مقام حضرت قاسم ابن الحسن (ع) همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان و با حضور یک هزار و 500 دانش آموز اهوازی و شهرستان کارون برگزار شد.

وی با بیان اینکه این سوگواره با هدف احیای نقش تربیتی قیام عاشورا و تبیین ارزش های عاشورا در بین نسل نوجوان برگزار شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این سوگواره ها نوجوان و جوانان را هر چه بیشتر و بهتر با فرهنگ عاشورا و شهادت طلبی آشنا کنیم.

رفیعی در ادامه مهمترین رویکرد آموزش و پرورش استان را رویکردی تربیتی دانست و عنوان کرد: به دنبال آن هستیم تا مفهوم تربیت و تربیت آموزی صرفاً به کلاس و مدرسه محدود نشود زیرا تربیت دانش آموزان زمانی محقق می شود که در بطن جامعه دنبال شود. تربیت محوری و انتقال مفاهیم تربیتی در تعامل با جامعه امکان پذیر است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور، تصریح کرد: سند تحول بینادین دارای 6 ساحت است که مهمترین آنها تربیت اعتقادی، اخلاقی و عبادی است. برگزاری سوگواره احلی من العسل یکی از اقداماتی است که آموزش و پرورش استان در راستای سند تحول بنیادین به انجام رسانده است. آموزش و پرورش خوزستان مهمترین رویکرد خود را توجه ویژه به سند تحول بنیادین قرار داده است.

به اشتراک بگذارید :