14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ ۱۳:۳۵:۰۰
کد مطلب:  VGQXqT6g
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان:
اردوگاه های دانش آموزی باید به عنوان صنعت توریسم دیده شوند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان اظهارکرد: نگاه موجود به اردوگاه های دانش آموزی باید تغییر کند و لازم است که به عنوان صنعتی برای توریسم مورد توجه قرار بگیرند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی صبح امروز در نشست برنامه ریزی و هماهنگی هزینه های اردوهای دانش آموزی استان خوزستان گفت: نگاهی به اردوگاه های دانش آموزی در سطح کشور نشان می دهد که اردوگاه های موفق با اعتبار دولتی اداره نمی شوند و لازم است تا از ظرفیت بخش های خصوصی برای بهبود وضعیت موجود در این اردوگاه ها استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه توجه به اردوهای دانش آموزی از اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است، گفت: ما در آموزش و پرورش باید از تکلیف پذیری به سمت مهارت آموزی حرکت کنیم. بر اساس سند تحول بنیادین، وظیفه تربیت عمومی دانش آموزان بر عهده آموزش و پرورش است و پرورش روحیه مسئولیت پذیری، تعامل پذیری، قانون پذیری و مهارت های زندگی با برگزاری اردوهای دانش آموزی تحقق پیدا می کند.

رفیعی با اظهار اینکه اردوگاه های دانش آموزی به خوبی به مدارس و دانش آموزان معرفی نشده است، بیان کرد: یکی از برنامه هایی که در سال تحصیلی جدید توسط مجموعه معاونت پرورشی – فرهنگی در خوزستان دنبال می شود معرفی اردوگاه های دانش آموزی است و بنا داریم با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی میزان بازدید و استفاده از این اردوگاه ها را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه وضعیت فیزیکی این اردوگاه ها با تغییر رویکردهای مدیریتی بهبود پیدا کرده است، گفت: باید ساز و کارهایی فراهم شود تا درآمدهای اختصاصی هر اردوگاه به حساب همان اردوگاه برگردد تا منابع مالی لازم برای توسعه آن فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :