14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ ۰۸:۴۲:۲۰
کد مطلب:  eHBtrUpw
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
حضور 200 دانش آموز در همایش همیاران پلیس در اهواز

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: 200 دانش آموز اهوازی در همایش همیاران پلیس که صبح فردا 16 مهرماه در اهواز برگزار می شود، شرکت می کنند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خوزستان، محمود معزی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ همیاران پلیس در اهواز گفت: صبح امروز در همایش بزرگ همیاران پلیس که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار می شود،  تفاهم نامه ای میان آموزش و پرورش خوزستان و نیروی انتظامی استان منعقد می شود که بر اساس این تفاهم نامه، دانش آموزان به عنوان همیاران و فرهنگیاران پلیس تحت آموزش قرار می گیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان گفت: یکی از نیازهای امروز جامعه آموزش دانش آموزان و تبدیل آنها به سفیران نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت در جامعه است و ما نیاز داریم که خانواده ها را در این خصوص آگاه کنیم.

معزی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش خوزستان  با دارا بودن یک میلیون دانش آموز می تواند به عنوان بازوی نیروی انتظامی در استان ایفای نقش کند، گفت: در حوزه هایی نظیر مقابله با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی، ترافیک، امنیت و .... می توان با آموزش دانش آموزان گام های موثری برای فرهنگ سازی در این زمینه ها برداشت.

وی گفت: آموزش های پیشگیرانه در خصوص  آسیب های فضای مجازی، آموزش های شهروندی و جلوگیری از رفتارهای پرخطر، آموزش های مقاومت در برابر سختی ها، آموزش حل مسئله و پیشگیری از حوادث، آموزش تصمیم گیری و نه گفتن، از مهارت هایی است  که توسط مجموعه معاونت تربیت بدنی و سلامت به دانش آموزان آموزش داده می شود و می توانیم در این خصوص همکاری های مشترکی را با نیروی انتظامی داشته باشیم. همچنین 60 هزار کتابچه آموزشی نیز توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان با محتوای آموزش مهارت های ایمنی و ترافیکی تهیه شده است که در بین دانش آموزان سراسر استان خوزستان توزیع می شود.

به اشتراک بگذارید :