5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۰۸:۳۴:۳۹
کد مطلب:  fAuyZOlX
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی:
550 هزار مترمربع فضای آموزشی جدید در آذربایجان غربی نیاز است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: 550 هزار متر ربع فضای آموزشی با پنج هزار و500 میلیارد ریال اعتبار در استان نیاز است تا بتوانیم به استاندارد کشوری فضای آموزشی دست یابیم.

به گزارش مركزاطلاع رسانی و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، «قهرمان رحمانی» در آیین افتتاح مدرسه 10 کلاسه شهید ساکو مجنونیانس در ارومیه افزود: سرانه فضای آموزشی در آذربایجان غربی حدود چهار متر مربع و سرانه کشوری پنج متر مربع است.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی در میزان فضای آموزشی دارای رتبه بیست و نهم کشوری است، اظهار کرد: 550 هزار دانش آموز در استان مشغول تحصیل هستند اگر در صدد احداث فضای آموزشی برای هر دانش آموز به میزان یک متر مربع فضا باشیم، نیازمند 550 هزار متر مربع فضا هستیم.

وی با اشاره به اینکه 900 میلیارد ریال اعتبار برای بهبود فضای آموزشی آذربایجان غربی در سال جاری مصوب شده است، اضافه کرد: تاکنون 30 درصد این مبلغ تخصیص یافته ولی نیازمند اعتبار بیشتر هستیم.

رحمانی ادامه داد: دانش آموزان آذربایجان غربی در 11 هزار کلاس تخریبی و یا نیازمند مقاوم سازی تحصیل می کنند و با اعتباراتی که تخصیص می یابد باید چندین سال منتظر ماند تا به استاندارد کشوری دست یافت.

مدرسه 12 کلاسه شهید ساکو مجنونیانس در یکهزار و 200 متر مربع و در 10 کلاس با 20 میلیارد ریال اعتبار توسط والدین وی در منطقه ایثار ارومیه ساخته شده است.

این مدرسه سومین فضای آموزشی است که توسط خانواده این شهید ارمنی احداث می شود و در اختیار آموزش و پرورش آذربایجان غربی قرار می گیرد.

شهرستان ارومیه دارای بیش از 120 هزار دانش آموز و نیازمند مدارس جدید در منطقه مسکن مهر گلمان و گلشهر ارومیه است

به اشتراک بگذارید :