5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ ۰۸:۲۸:۱۱
کد مطلب:  61EImiCC
راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در سراسر آذرایجان غربی برگزار شد

همزمان با سراسر کشور و با حضور پرشور فرهنگیان و دانش اموزان، راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در سراسر آذرایجان غربی برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، راهپیمایی یوم الله 13 آبان که روز استکبار ستیزی نامگذاری شده است همزمان با سراسر کشور در 42 شهر آذربایجان غربی آغاز شد. این راهپیمایی در ارومیه از دو مسیر مجزا برای خانم‌ها و آقایان برگزار شد.آقایان ساعت 9.30  روزگذشته ابتدا در ابتدای خیابان عطایی استاندار فقید آذربایجان غربی تجمع کرده و از ساعت 10 با طی مسیر خیابان امام خمینی (ره) به سمت میدان انقلاب راهپیمایی کرده و شعارهای ضد استکباری از جمله مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

بانوان نیز از ساعت 9.30 در خیابان امام خمینی (ره) 2 تجمع کرده و مسیر این خیابان را با سردادن شعارهای انقلابی به سمت میدان انقلاب طی کردند.

سردار یدالله جوانی مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در مراسم راهپیمایی 13 آبان شهر ارومیه ضمن بزرگداشت این روز اظهار کرد: امروز ملت ایران با حضور حماسی خود در راهپیمایی روز دانش آموز این پیام را به دنیا ارسال کرد که راه اسلام و انقلاب در ایران پابرجا بوده و ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز کرد و ترک، شیعه و سنی دوشادوش هم ندای مرگ بر آمریکا سر داده و وحدت خود را به رخ جهانیان کشیدند گفت: روز 13 آبان روز اثبات ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی و ویژگی ایستادن در برابر طاغوت ملت ایران است و باید سعی شود تا هرساله بیش از پیش گرامی داشته شود.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران افزود: روز 13 آبان روز سردادن شعار مرگ بر آمریکاست؛ در اصل مفهوم مرگ بر ظلم و ستم آمریکا، مرگ بر سلطه‌گری آمریکا، مرگ بر جنایات آمریکا و مرگ بر خوی استکباری در ورای این شعار مستتر است.

سردار جوانی با بیان اینکه استکبارستیزی در بین ملت سرافراز ایران مبانی محکم عقلی و اعتقادی دارد، عنوان کرد: براساس آموزه‌های توحیدی ایستادگی در برابر طاغوت، ظالم و ستمگر یک تکلیف الهی و شرعی است بنابراین ملت مسلمان ایران با پشتوانه مبانی فکری و دینی خود در برابر آمریکا ایستاده و هرگز این شعار را ترک نخواهد کرد.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: همچنین مبنای دیگر این شعار عقلانیت است که بیان می‌کند باید در مقابل زورگو دشمن و جنایتکار ایستادگی کرد تا نتواند بر مردم سیطره یابد.

وی با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا و اجرای قانون علیه ایران اظهارداشت: هدف از وضع تحریم‌های جدید تضعیف ملت ایران است درحالی که فراموش کرده‌اند که این ملت بزرگ ایران بوده که 39 سال در برابر تمامی ظلم‌ها و ستم‌هایی ایستاده که توسط آمریکا برآن‌ها روا داشته شده است.

به اشتراک بگذارید :