7 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ ۱۳:۳۲:۵۸
کد مطلب:  E6EVHAPZ
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
اجرای طرح کیفیت بخشی پایه اول ابتدائی در آذربایجان غربی برای اولین بار در کشور

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي گفت: طرح کیفیت بخشی پایه اول در پنج محور اولیا، معلمان، دانش آموزان، مدیران مدارس و مدیران نواحی و مناطق اجرا می شود.

به گزارش مركزي اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، مقصود رزم آرا با اشاره به ضرورت و فلسفه پایه ششم اظهار کرد: پژوهش ها و تحقیقات نشان دهنده این واقعیت می باشد که هر مقدار طول دوره عمومی برای دانش آموزان افزون تر باشد به همین میزان در آینده می توانند موفق تر باشند؛ علت آن نیز این می باشد که آموزش  مهارت زندگی، اجتماعی، فرهنگی، هوش هیجانی و عاطفی و به دنبال آن رشد شناختی ، اجتماعی ، فرهنگی ، عاطفی  در دوره عمومی از اهمیت بسزایی برخورداراست.  این امر در کشورهای توسعه یافته نیز بارز و مشهود می باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در ادامه افزود: کشور ایران نیز براساس سند تحول بنیادین سعی در ورود، همگام ساختن و همراه نمودن آموزش بر اساس استانداردهای بین المللی داشته است ازهمین رو اقدام به افزایش طول زمان آموزش عمومی نموده است.

رزم آرا به مراحل عملیاتی شدن پایه ششم نیز اشاره و ادامه داد:بعد ازمشخص شدن فلسفه پلیه ششم و صحه گذاشتن سند تحول بنیادین بر آن ،سیستم آموزش و پرورش اقدام به عملیاتی نمودن آن نمود.

 وي با اشاره به عملیاتی شدن طرح ها در این خصوص افزود: سند تحول بنیادین دارای شش زیر نظام می باشد که برای اجرای کامل سند تحول نیازمند اجرای تمام وکمال همه زیر نظام های موجود در این سند هستیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در خصوص اهمیت و ارزشمندی این برنامه بیان کرد: اجرای این سند اگر با رویکرد همفکری، هماهنگی ، همراهی ،همدلی وبه صورت عالمانه ، آگاهانه و عاقلانه روی دهد در آینده ای نه چندان دور، سیستم تعلیم و تربیتی را تحت تاثیر گذاشته و برون داد و محصول نظام آموزشی دانش آموزانی خواهند بود که در همه زمینه های رشدی به صورت متعادل پرورش یافته اند.

رزم آرا در خصوص طرح و برنامه های نوین آموزش و پرورش استان اذعان کرد: همه برای آموزش – همه برای کیفیت برنامه AFE&AFQ  ، با محوریت کیفیت بخشی پایه اول در پنج محور اولیا – معلمان- دانش آموزان – مدیران و مدیران نواحی و مناطق در جهت کیفیت بخشی فرآیند یاددهی و یادگیری با شعار کیفیت عنصر حیاتی سازمان برنامه ابتکاری استان می باشد که در حال اجرا است. این برنامه از نوع برنامه های غیر خطی و چند بعدی است که درآن شرایط و موقعیت های اجرایی هر منطقه و مدرسه در نظر گرفته می شود.

به اشتراک بگذارید :