1 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ ۱۱:۱۹:۵۵
کد مطلب:  517186
18هزار بسیجی در آموزش و پرورش آذربایجان غربی فعالیت می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در اجلاس کمیته فرهنگ و آموزش کنگره 12 هزار شهید استان گفت: در جریان هشت سال دفاع مقدس از همه شهرهای استان فرهنگیان جهت دفاع از کیان اسلامی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند که این راه امروز با حضور بیش از 18 هزار بسیجی در این نهاد تداوم دارد.

 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، «فریدون سید مصطفوی» روز شنبه در اجلاس کمیته فرهنگ و اموزش کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی افزود:  در جریان هشت سال دفاع مقدس از همه شهرهای استان، چهار هزار و 568  نفر  برای جبهه ها اعزام شده بودند و هر شهری از این استان شهیدانی از معلمان و دانش آموزان تقدیم انقلاب کرده است.

وی بیان کرد:  از این جمع رزمنده، یکهزار و 680 نفر به افتخار جانبازی و آزادگی نایل آمده اند و این نهاد همچنان در اوج تعهد برای دفاع از نظام و کیان اسلامی قرار دارد.

سید مصطفوی ادامه داد: برابر مستندات ، معلمان و دانش آموزان استان، حداقل در 18 عملیات جنوب کشور و 20 عملیات درون استانی حضور داشته اند.

وی گفت: 920 نفر  از معلمان و دانش آموزان استان در بمباران شهرها، بمباران شیمیایی، ترور، مناطق مین گذاری شده و در جبهه های جنوب، شمالغرب و درون استان به شهادت رسیده اند.

سید مصطفوی ادامه داد: حداقل سن دانش آموزان شهید، هفت سال (کلاس اول ابتدایی) و حداکثر سن دانش آموز انشهید، 18 سال (سال چهارم متوسطه) است.

سید مصطفوی ادامه داد: حداقل سن معلم شهید، 20 سال با مدرک فوق دیپلم و حداکثر سن معلم شهید، 40 سال با مدرک لیسانس بود.

وی بیان کرد: به همت همکاران در کمیته فرهنگ و آموزش و با همکاری کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید استان، برنامه ها و اقداماتی از جمله تشکیل 14 اجلاسیه شهرستانی و تدوین10 هزار نامه دانش آموزی در 15 جلد تحت عنوان نامه ای به یک شهید توسط این کمیته انجام شده است.

مدیرکل اموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: آماده سازی 143 تابلوی پرتره از معلمان شهید استان،  برگزاری دوره ضمن خدمت از کتاب سردار بدر «شهید مهدی باکری» برای تمام فرهنگیان، نصب 50 یادمان از شهدا در 50 مدرسه استان و طراحی و ساخت نماد معلمان و دانش آموزان شهید در صحن اداره کل از سایر اقدامات این نهاد در راستای برگزاری اجلاسیه کمیته فرهنگ و اموزش و کنگره 12 هزار شهید استان بوده است

وی اضافه کرد: نسبت ما با شهدا، نسبت عقیده و جهاد است بنابراین باید کوشید تا نام و یاد شهیدان پر فروغ بماند و هر برنامه ای که مربوط به شهدای هشت سال دفاع مقدس، بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی و مدافعان حرم است آن را در اولویت خود قرار دهیم .

در اجلاسیه کمیته فرهنگ و اموزش کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی بیش از 400 نفر فرهنگی و یکهزار و 400 دانش آموز حضور داشتند.

رونمایی از کتب جدید التالیف شامل ۱۴ عنوان کتاب کودک و نوجوان تالیف ستاد کنگره ملی  و۱۰عنوان کتاب در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت و 15 جلد دلنوشته دانش آموزان استان برای شهدا تالیف اداره کل آموزش و پرورش استان توسط مسئولین استانی ومیهمانان کشوری رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :