22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۰۹:۳۹:۰۶
کد مطلب:  518963
درراستاي ارائه خدمات مشاوره اي به دانش آموزان وهموطنان مناطق زلزله زده صورت پذيرفت:
زيمت اولين گروه ازمشاوران آموزش وپرورش شهر تهران به استان کرمانشاه

مراسم اعزام اولين گروه از مشاوران متخصص آموزش و پرورش شهر تهران در قالب کاروان مهر و اميد به مناطق زلزله زده غرب کشور برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از شهر تهران، در این مراسم 35 نفر از مشاوران متخصص آموزش و پرورش شهر تهران که طی فراخوانی اعلام آمادگی کرده بودند به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اعزام ‌شدند,تا بتوانند با توجه به حجم خسارات و آسیب‌های روانی, کمکی برای دانش‌آموزان مناطق زلزله باشند .

بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده 4 گروه 35 تا 40 نفره از مشاوران طی 4 هفته به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند و حتی اگر شرایط وجود داشته باشد این روند تداوم خواهد داشت .

بر اساس اين گزارش, مشاوران اعزامی برای تمامی گروه‌های سنی کودک و نوجوان ارائه خدمات مشاوره‌ای را خواهند داد و محدودیتی در مورد جمعیت هدف وجود ندارد. سعی شده در این اقدام تا حد ممکن از مشاوران خبره استفاده شود تا در کمترین زمان ممکن آسیب‌های روحی و روانی دانش‌آموزان تسکین پیدا کند .

گفتني است مدت اقامت مشاوران یک هفته‌ای در نظر گرفته شده است و بر این اساس گروه فعلی اعزامی تا 14 آذرماه به تهران بازگشته و گروه‌های بعدی به مناطق زلزله‌زده عزيمت خواهند نمود.

شايان ذکر است این مشاوران آموزش‌های تخصصی مداخله در بحران را گذرانده‌اند و برای مدتی در شهر سرپل ذهاب و روستاهای اطراف مستقر خواهند شد و دامنه ارائه خدمات آنها برای تمام مردم شهر خواهد بود

به اشتراک بگذارید :