21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۱۱:۳۳:۵۷
کد مطلب:  521229
نوزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني در مدارس آذربایجان غربی برگزار شد

معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: همواره باید مواظب زلزله های رفتاری و شخصیتی باشیم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، با حضور مسوولان آیین استانی نوزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني صبح امروز در محل هنرستان مالک اشتر ارومیه برگزار شد.

«قدرت اله قاسمی» معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش استان در این آیین با بیان اینکه نوع برخورد انسانها می تواند دامنه آسیب حوادث طبیعی را کاهش دهد؛ اظهار کرد: حفظ آرامش و تقدم در هنگام وقوع زلزله از مهمترين نكاتي است كه بايد رعايت كنيم.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه امروزه بيش از زلزله هاي طبيعي بايد از زلزله هاي رفتاری و شخصيتي جلوگيري كنيم؛ گفت: موفقيت هاي بزرگ با گام هاي كوچك و سقوط هاي بزرگ نيز با كارهاي كوچك رخ مي دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی استان، پلیدی، پاکی و پوچی را سه محور اصلی زندگی دانست و افزود: با يك لحظه غفلت  تمام سرمايه هاي اجتماعي به آتش كشيده مي شوند.

جعفری مدیرکل مدیریت بحران استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این آیین اظهار کرد: شش درصد تلفات بلایای طبیعی جهان مربوط به کشور ماست در حالی که یک درصد آنها در کشور ما رخ می دهد.

وی با اشاره به زلزله اخیر استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: مردم استان آذربایجان‌غربی همواره به یاری مناطق زلزله زده شتافته اند و در زلزله اخیر تاکنون بیش از سی میلیارد تومان کمکهای غیر نقدی داشته اند.

وی با تاکید بر اینکه مقاوم سازی بناها یک اصل اساسی در مواجه با زلزله است؛ گفت: هدف مانور زلزله ارتقاء آمادگی دانش آموزان به عنوان سفیران آگاه سازی خانوادها می باشد.

وی با اذعان به اینکه  ٣٤ حادثه طبيعي در كشور،  ٢٦ حادثه طبيعي در سطح استان رخ داده است؛ افزود: امروز بايد همه جامعه را در برابر زلزله ايمن كنيم تا بتوانيم هنگام وقوع زلزله بهترين عملكرد را داشته باشيم.

به اشتراک بگذارید :