21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۱۱:۳۶:۲۴
کد مطلب:  521237
با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش؛
برگزاری مانور سراسری زلزله در مدارس استان بوشهر

با حضور معاون وزیر؛ و رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش استان، مانور سراسری زلزله در مدرسه متوسطه دوم حضرت زهرا(س) شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان بوشهر، ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان در مدرسه متوسطه دوم حضرت زهرا(س) شهر  بوشهر اظهار داشت: به منظور ارتقاء آگاهی مردم و ترویج فرهنگ ایمنی همزمان با سراسر کشور نوزدهمین دوره مانور زلزله با شعار مدرسه ایمن-جامعه تاب آور در آموزشگاه حضرت زهرا(س) در مرکز استان و ده مدرسه در ده شهرستان به شیوه جدید یعنی محله محور برگزار می شود و در   سایر مدارس استان همزمان مانور زلزله بصورت عادی برگزار میشود.

کرمی ادامه داد: در سبک محله محور، محوریت مدرسه و محیط اطراف است  که مدرسه به عنوان یک پایگاه امن برای محله خدمت ارائه می‌دهد.

این مقام مسئول بیان کرد: به جهت لرزه خیزی ایران و اهمیت آموزش دانش آموز ان و بر اساس تفاهم نامه مشترک  چند دستگاه از جمله وزارتخانه‌ها ی آموزش و پرورش، کشور، سازمان مدیریت، هلال احمر، صداوسیما، سازمان برنامه و بودجه، پژوهشگاه زلزله شناسی و.. هر ساله این مانور در 8آذر در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود که از سال گذشته سبک جدیدی تحت عنوان محله محوری به این مانور سمت و سوی جدیدی داده است.

وی یادآور شد: حمایت های روانی، بهداشتی، تغذیه و آموزش باعث تاب آوری جامعه می‌شود که در سبک جدید مانور بر آن تاکید شده است.

کرمی در پایان خاطر نشان کرد: در این مانورها خود دانش آموزان آموزش می بینند که هم نسبت به ایمنی خود در مدرسه آمادگی داشته باشند و هم بتوانند نقشی موثر در جامعه ایفا کنند و هدف اصلی ما این است که این آموزش ها باعث کاهش خسارت در حوادث طبیعی شوند.

به اشتراک بگذارید :