21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ ۱۱:۴۴:۰۱
کد مطلب:  521261
همزمان با سراسر کشور:
مانور زلزله و امداد و نجات در زنجان برگزار شد

مانور زلزله و امداد و نجات در دبیرستان دخترانه مهدیه ناحیه دو زنجان برگزار شد تا دانش‌آموزان با اقدامات ضروری در هنگام زلزله آشنا شوند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان زنجان، مانور زلزله و امداد و نجات در دبیرستان دخترانه مهدیه ناحیه دو زنجان برگزار شد تا دانش‌آموزان با اقدامات ضروری در هنگام زلزله آشنا شوند.

صفی‌الله کرامتی در این  مانور اظهار داشت: مانور زلزله امروز بسیار مطلوب و خوب با همکاری دستگاه‌های امدادی برگزار شد.

وی آموزش‌های امدادرسانی به دانش‌آموزان را مهم برشمرد و تصریح کرد: یک پنجم جمعیت استان دانش‌آموزان هستند و اگر دانش‌آموزان با آموزش‌های امدادرسانی آشنا باشند به طور حتم در مواقع رخداد حادثه و زلزله وضعیت بهتری خواهیم داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با تاکید بر اینکه وظیفه ستاد مدیریت بحران همکاری و انسجام‌دهی بین دستگاه‌های اجرایی و امدادی است، گفت: شورای ستاد مدیریت بحران استان در موافع ضروری جلسات شورا را برگزار می‌کند.

وی افزود: اگر حوادث در حد محلی باشد شورای مدیریت بحران به ریاست فرمانداران و اگر گسترده باشد به ریاست استاندار برگزار می‌شود و همه دستگاه‌های امدادی، نظامی و اجرایی مکلف به اجرای مصوبات هستند.

کرامتی با ابراز خرسندی از مانورهای زلزله در مدارس در سطح استان بیان کرد: افزایش سطح آگاهی و دانش نوجوانان و جوانان می‌تواند بسیاری از تلفات جانی و مالی را در مواقع زلزله کاهش دهد.

مانور زلزله امروز با حضور مسئولان استانی در مدرسه مهدیه زنجان برگزار شد و دانش‌آموزان با نکات ایمنی که باید در هنگام زلزله رعایت کرد و نیز امدادرسانی اولیه به مصدومان آشنا شدند.

به اشتراک بگذارید :