21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۱۲:۰۲:۵۱
کد مطلب:  521289
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان:
مانور سراسری زلزله در مدارس با حضور320 هزار دانش آموز گلستانی برگزار شد

نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار« مدرسه ایمن- جامعه تاب آور» همزمان در مدارس استان برگزار و 320 هزار دانش آموز دختر و پسر و 310 خانوار، در خصوص،پناه گیری و خروج اضطراری، امداد و نجات، اتفاء حریق و کمک های اولیه و کمک رسانی آموزش های لازم را دیدند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان گلستان، قربان عرب احمدی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان گفت: بیش از هزار مربی با کمک سازمان دانش آموزی استان آموزش های لازم در خصوص مهارت های پس حین و پس از وقوع زلزله را دیدند و این آموزش ها را به دانش آموزان انتقال دادند.

وی افزود: در مقوله فرهنگ سازی، آموزش و پرورش تلاش می کند ضمن جدی گرفتن ایمن سازی ساختمان مدارس، ضریب حساسیت در دانش آموزان را نسبت به رعایت نکات ایمنی در هنگام زلزله بالا برده و از آن ها به عنوان سفیران فرهنگی در بین خانواده ها جهت نشر وگسترش آموزش های فراگرفته شده، استفاده شوند، تا مقوله آسیب بلایای طبیعی و ایمن سازی منازل از دیدگاه مردم جدی تر نگاه شده و جامع عمل بپوشد.

گفتنی است، با توجه به سند تحول بنیادین « مدرسه محور تحول محله است» امسال با کمک هلال احمر گلستان برای دومین سال پیاپی آموزش به خانواده های اطراف مدرسه طرح اجرا و طرح آموزش محلات با وسعت بیشتری انجام شد. 310 خانواده اطراف مدارس مجری طرح آموزش های حین و پس از زلزله را دیدند و اعضای این خانواده ها به همراه دانش آموزان، در محل های امن حیاط مدرسه اسکان گرفتند.

همچنین، این مانور با شرکت اداره کل آموزش و پرورش گلستان، مدیریت بحران استانداری گلستان، سازمان دانش آموزی استان و شهرستان،جمعیت هلال احمر،سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان، آتش نشانی استان، نیروی انتظامی،اورژانس 115 ، صداوسیمای مرکز گلستان در دبیرستان دخترانه ولایت گرگان برگزارشد.

به اشتراک بگذارید :